با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اعلام نیاز استارت‌آپ‌ها به داده‌های دولتی
عکس : اعلام نیاز استارت‌آپ‌ها به داده‌های دولتی
.

به گزارش همشهری آنلاین، این نشست با حضور رئیس مرکز ملی فضای مجازی و تعدادی از مدیران اکوسیستم استارت‌آپی کشور برگزار شد.

محمد امین آقامیری، رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به ورود کسب‌وکارهای نوین و مقاومت کسب‌وکارهای سنتی گفت که این مقاومت درنهایت می‌تواند شکسته شود، اما مسیری که استارت‌آپ‌ ها برای شکستن این مقاومت طی می‌کنند، مسیری پرهزینه، سخت و ناهموار خواهد بود.

به‌گفته آقامیری، مرکز ملی فضای مجازی باید این مسیر را هموار و در لایه‌های قانونگذاری ورود کند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی از ابراز علاقه برای شنیدن پیشنهادها و طرح‌های بخش‌ خصوصی ازجمله انجمن‌ها و واحدهایی مثل نظام صنفی خبر داد. آقامیری همچنین معتقد است که طی ۲تا ۳سال آینده، استارت‌آپ‌ های قوی و خوبی برای خدمت رسانی به مردم شکل خواهند گرفت. پس از صحبت‌های او، حالا نوبت به مدیران استارت‌آپ‌ ها رسیده بود تا مطالبات و چالش‌های خود را مطرح کنند.اشکان آرمندهی، مدیرعامل «دیوار» به نیاز کسب‌وکارها برای استفاده از داده‌های دولتی برای خدمت‌رسانی با کیفیت‌تر اشاره و یادآوری کرد که پس از مدتی توانستند به سامانه شاهکار متصل شوند. این در حالی است که به‌گفته آرمندهی، هنوز تیم‌هایی هستند که برای دسترسی به این سامانه مشکل دارند. او علاوه بر چالش اتصال به این سامانه به هزینه استفاده از سامانه‌ها و داده‌های دولتی که گاهی برای کسب‌وکارها بسیار بالاست، هم اشاره کرد.

مدیرعامل دیوار اگرچه به دریافت داده‌های نهادهای دولتی برای کسب‌وکارها اشاره کرد، اما دوطرفه شدن این مسیر را ترسناک توصیف کرد. به‌گفته او، تجمیع اطلاعات از کسب‌وکارها و ورود به حوزه حریم خصوصی آنها موضوعی است که ضربه جبران‌ناپذیری به اقتصاد دیجیتال می‌زند. این موضوع در برنامه جدید توسعه کشور هم دیده شده و می‌تواند آسیب‌زا باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین