با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نیو اطلس - NewAtlas
نیو اطلس - NewAtlas
تقویم
سه شنبه 11 اردیبهشت 1403
 شیوا سعیدی قوی اندام نویسنده : شیوا سعیدی قوی اندام
.
چلنجر۳؛ انگلیس مرگبارترین تانک جنگی را ساخت
عکس : چلنجر۳

این تانک در آلمان برای نخستین بار تحت آزمایش قرار گرفته است. چلنجر۳ که به عنوان مرگبارترین تانک انگلیس ساخته شده نسبت به چلنجر ۲ ارتقایافته تر است. در ساخت این تانک از شاسی های چلنجر ۲ استفاده شده و چند بخش ارتقا یافته توسطRheinmetall BAE Systems Land پیمانکار ارشد این پروژه به تانک اضافه شده اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری نظامی سایت شات ایکس و به نقل از نیو اطلس - NewAtlas این موارد شامل یک برجک جدید مجهز به حفاظت از جلو و جانبی پیشرفته با شیب بهبود یافته برای منحرف کردن تیرهای دشمن و همچنین یک زره ماژولار متشکل از زره خارجی EPSOM و داخلی Farnham است که جزئیات آن محرمانه شده است. همچنین پیچ‌هایی برای سفارشی‌سازی زره با افزودن صفحات غیرفعال و فعال وجود دارد که دومی با استفاده از مواد منفجره برای مقابله با هرگونه انفجار ورودی استفاده می‌کند. در داخل برجک مجموعه حسگر جدیدی وجود دارد که شامل دید اولیه فرمانده روز و شب و دید اولیه توپچی روز و شب است که امکان اسکن و هدف گیری مستقل را هم در بصری و هم در مادون قرمز فراهم می کند.

تانک چلنجر۳
عکس : تانک چلنجر۳

علاوه بر این در تانک جدید ارتباطات دیجیتال بهبود یافته، یک سیستم هیدرولیک نسل سوم و یک موتور دیزلی پرکینز CV۱۲-۹A ۲۶.۱ لیتری V۱۲ وجود دارد که همه این ابزارها را فعال می کند.

اما نقطه عطف این تانک تسلیحات جدید آن یعنی The rifled L۳۰A۱ است که به عنوان اسلحه اصلی به کار می رود. این اسلحه به چلنجر۳ اجازه می دهد از مهماتی استفاده کند که در دیگر تانک های ناتو نیز به کار می رود.

در حال حاضر ۸ نمونه اولیه از تانک جدید ساخته و تحویل داده شده اند. قرار است در کل ۱۴۸ تانک چلنجر ۳ ساخته شود و احتمال دارد این رقم به ۲۲۷ دستگاه برسد. پیش بینی می شود این تانک تا ۲۰۲۷ میلادی وارد سرویس شود و از دهه ۲۰۴۰ میلادی در عملیات ها به کار گرفته شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین