با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تلگرام استارز به عنوان ارز درون‌برنامه‌ای تلگرام معرفی شد
عکس : تلگرام استارز

تلگرام است ارز به عنوان ارز درون‌برنامه‌ای تلگرام معرفی شد

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از ترنجی پیام‌رسان Telegram این روزها محل وقوع اتفاق‌های عجیب و جذابی شده است. از نات‌کوین و همستر کامبت بگیرید تا امروز که ارز درون‌برنامه‌ای آن به نام “Telegram Stars” یا “ستاره‌های تلگرام” رسما رونمایی شده است. تلگرام استارز به عنوان ارز درون‌برنامه‌ای تلگرام قرار است که برای فروش کالا و خدمات از طریق بات‌ها استفاده شود.

تلگرام استارز – ارز درون برنامه‌ای این پیام رسان

ستاره های تلگرام یا Telegram Stars
عکس : ستاره های تلگرام یا Telegram Stars

سیستم پرداخت جدید تلگرام یعنی تلگرام Stars که چندی پیش رونمایی شده بود، حالا برای کاربران عمومی عرضه شده و با استفاده بات @DurgerKingBot در دسترس است.

برنامه‌نویس‌ها نیز می‌توانند از این ارز درون برنامه‌ای تلگرام برای فروش خدمات از طریق بات‌های خود، استفاده کنند.

با سیستم پرداخت “ستاره های تلگرام “، نحوه پرداخت در اکثر بات‌ها یکسان خواهد شد. کاربران خواهند توانست از طریق روش‌های پرداخت درون برنامه‌ای گوگل پلی، اپ استور اپل و همچنین پرداخت با کردیت کارت، ستاره تلگرام بخرند و سپس از آن برای انجام پرداخت در بات‌های مختلف استفاده کنند. این بات‌ها می‌توانند بازی باشند یا مثلا استیکر و … بفروشند.

همچنین در آینده برای حمایت از کانال‌ها و ارسال هدیه بین کاربری نیز می‌توانید از Telegram Stars استفاده کنید.

این سیستم به دلیل فشار اپل به تلگرام اضافه شده است، زیرا روش‌های قبلی اجازه می‌دادند کاربر بدون پرداخت کارمزد از ربات‌ها استفاده کنند. با سیستم جدید اپل و گوگل ۳۰ درصد از تراکنش‌های درون‌برنامه‌ای تلگرام را دریافت می‌کنند!

در حال حاضر متاسفانه امکان شارژ حساب تلگرام است ارز با رمز ارز TON ممکن نیست و عملا این سیستم کاربرد خاصی (یا راحتی) برای کاربران ایرانی ندارد اما احتمالا در آینده این روش هم اضافه خواهد شد.

اما سازندگان بات‌ها در حال حاضر قادر خواهند بود که ستاره‌های واریزی به حساب خود را به صورت رمز ارز TON برداشت کنند.

تلگرام همزمان با رونمایی از ارز درون برنامه ای Telegram Stars خود، اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر ماهانه با بات‌ها و بازی/برنامه‌های کوچک آن در تعامل هستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین