با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها چقدر است؟
عکس : مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها
.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها ، دقیقا وقتی دوباره طرح شد که تقاضا برای معروف‌ترین استیبل‌کوین دنیا در بالاترین حد ممکن قرار دارد.به گزارش سرویس اخبار ارز دیجیتال سایت شات ایکس و به نقل از فرارو استیبل‌کوین نوعی ارزدیجیتال است. با این تفاوت که قیمت استیبل‌کوین نوسان ندارد و همیشه معادل یک دلار باقی می‌ماند. همین ویژگی کمک می‌کند تتر و سایر استیبل‌کوین‌ها را جایگزین دلار برای سرمایه‌گذاری بدانند یا در معاملات راه دور جایگزین پول نقد کنند. در نقاطی از دنیا که دسترسی به دلار با محدودیت روبرو است، تتر ارج و منزلت مضاعف پیدا می‌کند. بنیاد تتر، نهاد ناظر بر مسائل مربوط به تتر و وضع‌کننده قوانین مربوط به خرید و فروش تتر، در آمریکا ریشه دارد و چند وقت یکبار دستورالعمل خود را بازنگری می‌کند تا مطمئن شود با اعمال سخت‌گیری‌های تازه موجبات زحمت کاربران چینی، روس، ایرانی و... را فراهم کرده است.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها از کجا آب می‌خورد؟

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها ، به واسطه اعلام برنامه‌های جدید تتر برای نظارت بر تراکنش‌های USDT مطرح شده است. بنیاد تتر چند روز پیش اعلام کرد آمادگی دارد با کمک سایت Chainalysis دور تازه‌ای از سخت‌گیری‌های حقوقی و نظارتی را اعمال کند.

تتر
عکس : تتر

سایت چینالیسیس، در تحلیل داده‌های شبکه‌های بلاکچین فعالیت دارد. مدیران این سایت نشان داده‌اند همزمان با فعالیت در حوزه کریپتوکرانسی، مشتاق همکاری با موسسات مالی و نهاد‌های دولتی هستند و هدفشان جلب اعتماد و افزایش رضایت آنهاست.

چینالیسیس، چند ابزار کاربردی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. چیزی مثل ابزار Know Your Transaction که در شناسایی تراکنش‌ها کاربرد دارد. خدمات چینالیسیس رایگان نیست و برای اینکه قدرت خود را نشان دهند چندوقت یکبار گزارشی منتشر می‌کنند و در آن به موارد مرتبط با پولشویی، تحلیل بزرگ‌ترین کیف پول‌ها و ردیابی انتقال‌های غیرقانونی مشمول تحریم‌های بین‌المللی می‌پردازند.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها ، با تلاش برای دور زدن تحریم‌های بین‌الملل ارتباط پیدا می‌کند. آمریکایی‌ها با تهدید و ارعاب شرکت‌های خارجی را به همراهی با خود مجبور می‌کنند و نمی‌گذارند در موارد مالی با کشور‌هایی از جمله کره‌شمالی و ایران همکاری داشته باشند.

صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند با شناسایی IP کاربران و سپس شناسایی آدرس متعلق به صرافی، غیرمجاز بودن استفاده کاربر از خدمات آن‌ها را طبق قوانین بین‌المللی قضاوت کنند. این به ضرر کاربران ایرانی است و می‌تواند احتمال مسدودسازی دارایی تیتر ایرانی‌ها را تقویت کند

صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی با وجود دست‌وپا زدن آمریکا، راهکار‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها یاد گرفته‌اند و مثلا در سال ۲۰۲۱ میلادی، توانستند تنها در بخش کارمزد معاملات به سرویس‌های خارجی حدود یک میلیارد دلار پول بپردازند.

سایت چینالیسیس در گزارش‌های خود به روند فعالیت بازار ارز دیجیتال ایران و صرافی‌های ایران از جمله نوبیتکس، والکس، اکسکوینو نیز می‌پردازد و از وقتی اعلام شد قرار است بنیاد تتر با سایت چینالیسیس همکاری داشته باشند، زنگ خطر احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها به صدا درآمد.تاثیر احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها بر بازار

خرید تتر ، معامله تتر و نگهداری تتر در کیف پول برای کاربران ایرانی از مدت‌ها قبل با محدودیت روبرو بود. بنیاد تتر سال‌های قبل صرافی‌ها و خدمات‌دهنده‌های مختلف را وادار کرد، ایرانی‌ها را اذیت کنند، اما خریدوفروش تتر در ایران با وجود تحریم و سخت‌گیری بنیاد تتر ، ادامه دارد.

قیمت تتر در ایران معادل یک دلار است و، چون قیمت دلار در بازار آزاد بالا و پایین می‌شود، می‌توان تتر را جایگزین دلار کرد. از ظرف دیگر محدودیت معاملات دلار در بازار ارز داخل کشور، میزان محبوبیت تتر بالا می‌برد.

خرید و فروش دلار در سال‌های اخیر به امری پررنج تبدیل شده است. حتی اگر بتوانید خودتان را با نوسانات مداوم و لحظه‌ای دلار سازگار کنید، باز مواردی مثل نگهداری، مالیات و قانون سد راه شماست. پس خرید تتر جایگزین دلار شده و شاهد شکل‌گیری بازار سرمایه‌گذاری جدیدی هستیم.

ایرانی‌ها تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته در صرافی نوبیتکس، یک میلیون و ۸۰۰ هزار تتر جابجا کرده‌اند که عددی معادل ۱۰۴ میلیارد تومان می‌شود.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها ، باعث شده در روز‌های اخیر فشار فروش تتر در صرافی‌های داخلی افزایش بالا برود و در اتفاقی عجیب قیمت تتر از دلار عقب بیفتد. به‌عنوان مثال دلا‌ها در معاملات غیرقانونی، قیمت دلار در روز یکشنبه را ۵۸ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام می‌کردند، اما تتر در همان لحظه ۵۶ هزار و ۷۵۰ تومان فروخته می‌شد.

بنیاد تتر تنها با ایرانی‌ها کینه و عداوت ندارد؛ پس از اعمال مجدد تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا، شرکت نفتی دولتی ونزوئلا برای صادرات نفت خام خود سراغ استفاده از تتر رفتند. واسطه‌های روس و کره‌شمالی از همین روش برای جبران محدودیت دسترسی به دلار استفاده می‌کننداحتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها را چگونه کاهش دهیم؟

ارز دیجیتال تتر به دلیل داشتن قیمتی ثابت، گاهی به نام  استیبل کوین یا سکه پایدار نیز شناخته می‌شود
عکس : ارز دیجیتال تتر به دلیل داشتن قیمتی ثابت، گاهی به نام استیبل کوین یا سکه پایدار نیز شناخته می‌شود

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها می‌تواند در صورت بی‌توجهی به هشدار‌های امنیتی تقویت شود. بیشتر کاربران ایرانی به‌خصوص سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ارز دیجیتال، از تجربه‌های گذشته درس گرفته‌اند و دارایی خود را در کیف پول مطمئن نگهداری می‌کنند.

انتقال دارایی ارزدیجیتال به کیف پول و دوری از نگهداری سرمایه در صرافی‌ها، راه‌اندازی صندوق‌های SAFU و استفاده از آدرس متغیر برای کیف پول، خودداری از ارتباط مستقیم با کاربران خارجی و تکیه بر کیف پول پشتیبان از جمله راهکار‌های کاربر ایرانی به منظور کاهش احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها ست.

فهرست صرافی‌های ارز دیجیتال تحریم‌کننده کاربران ایرانی مداوم به‌روزرسانی می‌شود، اما حتی اگر صرافی شما در فهرست نیست، توصیه اکید شده هرگز دارایی‌تان را از صرافی خارجی به صرافی خارجی منتقل نکنید. چون صرافی‌های خارجی به محض شناسایی تراکنش‌های انجام شده توسط یک کیف پول مشمول تحریم کینه‌توزانه آمریکا به واسطه داشتن کلیدخصوصی حق خودشان می‌دانند حساب کاربر را مسدود کرده و درخواست برداشت او را رد کنند.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها را باید جدی گرفت. آمریکایی‌ها دو سال پیش با استفاده از شیوه نظارت و ردیابی خود موفق شدند تراکنشی به میزان ۱.۲ میلیارد دلار را ردیابی کنند که با هدف دور زدن تحریم بین‌المللی علیه ایران از مبدا صرافی روسی گاراتکس انجام شده بود. همچنین دو ایرانی تنها به دلیل انجام معامله‌ای به ارزش ۱۱۰ هزار دلار با صرافی نوبیتکس در فهرست تحریم قرار گرفتند.

احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها را می‌توان با رعایت مسائل امنیتی کاهش داد، اما اولین توصیه و شاید جدیدترین مورد، کنار گذاشتن خرید تتر و سرمایه‌گذاری روی سایر انواع استیبل‌کوین مثل Dai، USDC است.

خرید تتر و سایر انواع استیبل‌کوین را می‌توان جایگزین سرمایه‌گذاری روی دلار کرد. قیمت دلار بازار آزاد ظرف یک‌سال اخبر شش هزار تومان گران شده که معادل بازدهی مثبت ۱۲ درصد است، اما چه پارسال و چه الان خرید اسکناس دلار امری مرارت‌بار محسوب می‌شود

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط