با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کنگره آمریکا تیک تاک را در ۲۰۲۴ ممنوع نمی کند
عکس : تیک تاک
.

رئیس کمیته بازرگانی سنا آمریکا اعلام کرد کنگره امسال قانونی را تصویب نخواهد کرد که به دولت بایدن ابزارهای جدیدی برای رسیدگی به اپ های خارجی مانند TikTok بدهد که نگرانی‌های امنیت ملی را برانگیخته‌اند.سناتور ماریا کانتول در این باره اعلام کرد هنوز مشغول کار روی قانونی در این زمینه است و مذاکرات با آژانس های فدرال ادامه دارد. وی همچنین اشاره کرد سنا ماه گذشته جلسه توجیهی درباره نگرانی های موجود در این زمینه برگزار کرده است.

نگرانی ها درباره تیک تاک سبب شد تا کنگره برای افزایش قدرت خود جهت بررسی این اپ چینی اشتراک گذاری ویدئو کوتاه تلاش یا آن را ممنوع کند اما تمام لوایح در این زمینه متوقف شدند.

برخی تحلیلگران معتقدند احتمال اندکی وجود دارد کنگره و کاخ سفید تیک تاک را در ۲۰۲۴ میلادی ممنوع کنند زیرا در این سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می شود و اپ مذکور میان رای دهندگان جوان محبوبیت زیادی دارد.

تیک تاک که بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد، هرگونه استفاده نامناسب از داده های این عده از کاربران را رد می کند.

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در مارس سال جاری به تصویب لایحه ای در خصوص تیک تاک رای داد که به گفته نمایندگان حزب دموکرات دولت را ملزم می کند این اپ و دیگر زیر مجموعه های شرکت بایت دنس( شرکت مادر تیک تاک) را ممنوع کند. اما کل مجلس آمریکا هرگز این لایحه را قبول نکرد.

هفته گذشته نیز قاضی دادگاهی در این کشور، قانون ایالت مونتانا برای ممنوعیت استفاده از تیک تاک از یکم ژانویه ۲۰۲۴ میلادی را مسدود کرد.

کمیته زیر مجموعه خزانه داری آمریکا به نام «سرمایه گذاری خارجی آمریکا»(CFIUS)در ماه مارس از مالکان چینی تیک تاک خواست تمام سهام خود را بفروشند یا با ممنوعیت احتمالی اپ روبرو شوند. اما دولت تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا پیش از جو بایدن، سعی کرد در سال ۲۰۲۰ میلادی تیک تاک را ممنوع کند اما دادگاه های آمریکا این اقدام را مسدود کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین