با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نسخه جدید تویوتا لندکروزر ۷۰ معرفی شد
عکس : تویوتا لندکروزر ۷۰
.

تویوتا اخیرا فیس‌لیفت دیگری از مدل افسانه‌ای لندکروزر سری ۷۰ را معرفی کرده بود و اکنون، شاهد عرضه نسخه دیگری به مناسب چهلمین سالگرد این مدل هستیم. تولید سری ۷۰ از سال ۱۹۸۴ آغاز شد و با وجود گذشت ۴ دهه،‌ این خودرو همچنان یک محصول پرطرفدار و دوست‌داشتنی است. البته چهل سالگی رسمی این مدل، سال بعد خواهد بود و تویوتا با معرفی چندین نسخه،‌ در حال استقبال از این رویداد است.

با اضافه شدن فناوری‌های مدرن و ترکیب آن با طراحی کلاسیک و قدیمی، بعید است که میزان محبوبیت سری ۷۰ کاهش یابد. فیس‌لیفت جدید در دو نسخه عرضه خواهد شد که یکی از آن‌ها مخصوص بازار ژاپن با بدنه پنج در شاسی‌بلند است و نسخه کوتاه‌تر سه‌ در به همراه پیشرانه بنزینی V6 برای بازار امارات متحده در نظر گرفته شده است.سری ۷۰ در طول عمر خود با شکل‌های مختلفی از بدنه عرضه شده و این سنت در نسخه جدید فیس‌لیفت هم ظاهرا ادامه یافته است. وبسایت تویوتا در امارات، یک پیکاپ تک‌کابین، شاسی‌بلند ۵در و شاسی‌بلند ۳در را نشان می‌دهد که امکان خریداری دو گزینه آخر وجود دارد. شعبه تویوتا در استرالیا هم تصاویر یک پیکاپ دو کابین را به نمایش گذاشته که در صورت تایید نهایی آن، تنها نسخه‌ای که هنوز وارد خانواده جدید فیس‌لیفت نشده، «Troop Carrier» است که احتمال رونمایی از آن در روزهای آتی نیز وجود دارد.

اگرچه اکثر خریداران لندکروزر نسخه ۵در را مفیدتر می‌دانند، اما نسخه ۳در نیز به لطف سایز کوچک‌تری که دارد،‌ به گزینه جذابی برای علاقه‌مندان رانندگی آف‌رود تبدیل شده است. این نسخه با طول ۴۲۳۵ میلی‌متر، به اندازه ۶۴۰ میلی‌متر از نسخه ۵در کوتاه‌تر است و طول آن کمی بیشتر از تویوتا یاریس کراس است. البته ارتفاع و عرض آن قطعا بیشتر از نسخه کراس یاریس محسوب می‌شود.

عناصر طراحی به‌روزشده در تویوتا لندکروزر سری۷۰ ۲۰۲۴ شامل چراغ‌های LED دایره‌ای در جلو، چراغ‌های راهنمای برجسته‌شده و بیرون‌آمده، گلگیر کرومی و چراغ‌های عقب نصب‌شده روی گلگیر می‌شود. طراحی این نسخه به طور کلی هم از عناصر مدرن بهره می‌برد و هم یادآور طراحی نسخه‌های کلاسیک و قدیمی مجموعه است. نسخه مخصوص امارات مجهز به چرخ‌های ۱۶ اینچی آلياژی است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین