با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دهکده مجازی محققان استفورد و گوگل شامل ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی است
عکس : دهکده مجازی
.

محققان دانشگاه استنفورد به همراه گوگل و با هدف تحقیق درباره انجام رفتارهای انسانی توسط هوش مصنوعی یک دهکده مجازی راه‌اندازی کرده‌اند. ۲۵ شخصیت هوش مصنوعی نیز در این دهکده حضور دارند و قرار است از طریق حافظه و تفکر برخی از کارهای انسان گونه مانند برنامه‌ریزی برای مهمانی یا صحبت در مورد موضوعات مختلف از جمله انتخابات را انجام دهند.محققان در مقاله‌ای به طور جداگانه در مورد این پروژه توضیحاتی را ارائه کرده‌اند. طبق این توضیحات شخصیت‌های هوش مصنوعی با نام‌های مختلف قرار است به طور مستقل کارهای روزانه خود را برنامه‌ریزی کرده و نظرات خود را نیز در مورد آنها بیان کنند. به گفته این محققان هدف از انجام این پروژه نیز مطالعه روی هوش مصنوعی و ایجاد نوعی از آن که بتواند رفتارهای باورپذیر و شبیه به انسان داشته باشد بوده است.

چت بات هایی از این دست که با کمک فناوری‌های هوش مصنوعی مولد و پردازش زبان طبیعی انجام می‌شوند میتوانند در آینده مکالماتی همانند انسان‌ها و یا شبیه به تعاملات آنها داشته باشند.

در چند ماه گذشته فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. بسیاری از محققان نیز در این مدت کوشیده‌اند تا رفتارهای انسان گونه را همراه با هوش مصنوعی ارائه کنند. بسیاری از آنها نیز در این راه موفق بوده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین