با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
روش باز کردن فلش USB بدون ویروسی شدن سیستم کامپیوتر
عکس : روش باز کردن فلش USB بدون ویروسی شدن کامپیوتر

باز کردن فلش USB بدون ویروس ی شدن چگونه امکان‌پذیر است؟

هکرها به قصد سرقت اطلاعات ویروس ‌ها را که در واقع ویروس ‌های خطرناکی هستند می‌سازند. حال اگر فلش USB ویروس ی باشد، با کلیک کردن و باز کردن آن، ویروس به سیستم شما وارد می‌شود. البته گاهی هم ممکن است ویروس به شکلی ساخته شده باشد که به محض اتصال به کامپیوتر ، به سیستم شما انتقال یابد. در چنین حالتی هیچ راهی غیر از استفاده ار آنتی ویروس وجود ندارد.

ویروس‌های Conficker و autorun.inf از مشهورترین ویروس‌ها در این زمینه هستند. 

جلوگیری از باز شدن خودکار فلش

اگر با اتصال فلش مموری به کامپیوتر، پنجره‌ای باز شد که به شما پیشنهاد Open کردن آن را می‌دهد به هیچ وجه ان را باز نکنید، از خیر این روش بگذرید و پنجره را ببندید. چرا که در صورت ویروسی بودن فلش، باز کردن آن همانا و آلوده شدن سیستم‌تان همان!

استفاده از نوار Toolbar

همچنین دابل کلیک روی فلش یا کلیک راست روی فلش و زدن گزینه Open را هم فراموش کنید. در عوض از منوی Toolbar استفاده کنید. ابتدا My computer را باز کرده و از نوار toolbar کنار گزینه this pc کشو را باز کرده و از این طریق وارد فلش شوید. 

در صورتی که فلش به صورت خودبخود باز می‌شود برای جلوگیری از آن مسیر زیر را طی کنید:

 Windows → Start → Settings → Devices → AutoPlay → Removable drive & Memory card → Select Take no action OR Ask me every time

نرم افزار WinRar برای پیشگیری از ورود ویروس فلش به کامپیوتر

می‌خواهید فایلی را که در فلش وجود دارد کپی کنید اما می‌ترسید فلش را باز کنید؟ مطابق تصویر زیر از طریق نرم افزار WinRar با باز کردن کشوی مشخص شده وارد فلش شده و با درگ و دراپ کردن فایل مورد نظر را بدون خطر کپی کنید. 

<strong>باز کردن</strong> <strong>فلش USB</strong> بدون <strong>ویروس</strong>ی شدن

 

راه حل پایانی: استفاده از نرم‌افزار ویروس‌کش فلش

باز کردن فلش USB بدون ویروسی شدن، گاهی بدون داشتن آنتی ویروس ممکن نیست. بنابراین برای آنکه خیالتان راحت باشد یک نرم افزار مناسب روی سیستم تان نصب کنید. 

نرم افزار USBFix یک برنامه رایگان برای ویروس کشی با پشتیبانی مناسب و ویژگی‌های کاربردی است که در تمام سیستم‌ عامل‌های ویندوز مایکروسافت مثل ویندوز XP، Vista ، 7، 8 ،10 کار می‌کند. 

وقتی فلش را به سیستم متصل می‌کنید قبل از باز کردنش از طریق این ویروس کش آن را اسکن نمایید. این نرم‌افزار می‌تواند حافظه USB ویروسی شده یا دستگاه‌هایی مانند هارد خارجی، تلفن هوشمند و دوربین دیجیتالی که از طریق USB متصل می‌شود  را بررسی کرده و ویروس کشی کند. 

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین