با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
داروی چاقی ویگووی می‌تواند خطر مشکلات قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش ‌دهد
عکس : داروی چاقی ویگووی
.

دکتر مایکل لینکوف، نویسنده ارشد این پژوهش و متخصص قلب در کلینیک کلیولند، می‌گوید به این ترتیب، کاربرد ویگووی از داروی کاهش وزن به دارویی برای کاهش مشکلات قلبی گسترش پیدا می‌کند.

در این پژوهش، بیش از ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر از ۴۱ کشور شرکت کردند. شرکت‌کنندگان در گروه سنی ۴۵ سال به بالا بودند و پیشینه بیماری قلبی‌عروقی و شاخص توده بدنی ۲۷ و بالاتر داشتند، اما هیچ‌کدام سابقه ابتلا به دیابت نداشتند.نیمی از بیماران هر هفته ویگووی یا دارونما تزریق می‌کردند و به‌طور متوسط بیش از سه سال زیر نظر بودند.

یافته‌های این پژوهش نشان داد که ۶.۵ درصد از کسانی که دارو تزریق می‌کردند دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شدند یا به دلیل عارضه‌ای مرتبط با قلب جان باختند، در حالی که این رقم در افرادی که دارونما دریافت کرده بودند ۸ درصد بود.

شرکت‌کنندگانی که ویگووی تزریق می‌کردند به‌طور میانگین ۱۰ درصد وزنشان را از دست دادند و در مدت آزمایش، وزنی که کم کرده بودند بازنگشت. وضعیت التهاب، کلسترول، قند و فشار خون آن‌ها نیز بهبود نشان می‌داد.

شرکت نوو نوردیسک از سازمان غذا و دارو تقاضا کرده است که مانند اوزمپیک، مزایای قلبی‌ـ‌عروقی را به برچسب نسخه دارویی ویگووی اضافه کنند.

ویگووی نمونه دوز بالای اوزمپیک است، که نشان داده است خطر مشکلات قلبی جدی را در افراد مبتلا به دیابت کاهش می‌دهد.

البته حدود ۱۷ درصد شرکت‌کنندگان مصرف ویگووی را به‌دلیل عوارض جانبی مانند تهوع، استفراغ و اسهال قطع کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین