با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
امکان ورود به واتساپ بدون پیامک تأیید فراهم شد
عکس : ورود به واتساپ بدون پیامک تأیید
.

واتساپ سرانجام امکان ورود بدون پیامک تأیید را ارائه کرد. تائید هویت بیومتریک (تشخیص چهره و اثر انگشت) و Passkey یا کلیدعبور در حال تبدیل شدن به جریان اصلی در حوزه دیجیتال هستند و قابلیت‌های امنیتی قوی‌تری نسبت به رمزهای عبور دارند.

مزیت کلیدهای عبور این است که نیاز به احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک یا ایمیل را برطرف می‌کنند و از کاربران در برابر استفاده مجدد از رمز عبور و حملات فیشینگ حفاظت می‌کنند.

واتساپ پشتیبانی از کلید عبور را برای همه کاربران خود ارائه کرده و آن را جایگزین رمز عبور یکبار مصرف از طریق پیامک کرده است. استفاده از این یک قابلیت کاملا انتخابی است و نشان‌دهنده تعهد واتساپ به محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران است.

امروزه جرایم سایبری در دنیای دیجیتال افزایش یافته است و دیگر نمی‌توان با استفاده از رمز عبور از خود محافظت کرد. خوشبختانه، تائید هویت بیومتریک در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است و حتی در گوشی‌های اندرویدی ارزان‌قیمت نیز به راحتی قابل دسترس است. واتساپ نیز پس از آزمایش آن در نسخه بتا، پشتیبانی از کلید عبور را برای همه کاربران ارائه کرده است.گوگل نیز اخیرا پس از اعلام پشتیبانی از ذخیره‌سازی کلید عبور در سیستم مدیریت پسورد، فاش کرد که سیستم جدید همچنین امکان احراز هویت سریع‌تر کاربر را فراهم می‌کند. این موضوع باعث شد تا بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت رمز عبور مانند 1Password، BitWarden و Enpass از قابلیت ذخیره‌سازی کلید عبور پشتیبانی کنند. برخی از این پلتفرم‌ها حتی به شما اجازه می‌دهند تا رمز عبور اصلی را با یک کلید عبور جایگزین کنید.

واتساپ تست قابلیت پشتیبانی از کلید عبور را از اواخر تابستان امسال شروع کرد. حالا این قابلیت به‌طور رسمی معرفی شده است. این قابلیت جایگزین رمز عبور یکبار مصرف ارسالی با پیامک شدهو امنیت بسیار بیشتری دارد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا از روش‌های قفل صفحه، مثل اثر انگشت، اسکن چهره، پین یا الگوی کشیدن انگشت، برای احراز هویت خود استفاده کنید. همزمان، کلید عبور به طور خودکار در Google Password Manager ذخیره می‌شود. این قابلیت همچنین می‌تواند مدت‌زمان ست‌آپ واتساپ در گوشی جدید را کاهش دهد. به این ترتیب سرانجام ورود به واتساپ بدون پیامک تأیید اپراتورها فراهم می‌شود.

گفتنی است کلیدهای عبور برای ورود به واتساپ، نباید با ابزارهای درون برنامه‌ای مانند قفل چت واتساپ که با احراز هویت بیومتریک کار می‌کنند، ترکیب شوند. البته امکان استفاده از رمز عبور برای تائید هویت خود در واتساپ، همچنان در کنار کلیدهای عبور وجود خواهد داشت.

با این‌حال، واتساپ اعلام نکرده که این قابلیت چه زمانی در سراسر جهان قابل دسترس خواهد بود. اما به نظر می‌رسد که به تدریج شاهد عرضه آن در کانال پایدار خواهیم بود. واتساپ با ارائه این قابلیت تعهد خود را به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران نشان داده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین