با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
واتساپ سرانجام پین‌کردن پیام‌ها را امکان‌پذیر کرد
عکس : سنجاق‌کردن پیام‌ واتساپ

کاربران واتساپ ازاین‌پس می‌توانند پیام‌ها را در چت‌های دونفره و گروهی، پین ( سنجاق ) کنند.

واتساپ در جدیدترین به‌روزرسانی‌اش میزبان قابلیت پین ‌کردن ( سنجاق ‌کردن ) پیام در چت‌های دونفره و گروهی شده است. درست خواندید! بزرگ‌ترین پلتفرم پیام‌رسان دنیا (از‌لحاظ تعداد کاربر) تا ماه پایانی سال ۲۰۲۳ به قابلیت پین ‌کردن پیام مجهز نبود.

بر‌اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی واتساپ، قابلیت پین صرفاً به پیام‌های متنی محدود نیست و کاربران می‌توانند انواع پیام‌ها شامل نظرسنجی و عکس و حتی ایموجی‌ها را پین کنند. البته هر‌بار صرفاً می‌توان یک پیام را پین کرد.

واتساپ که زیر‌نظر متا فعالیت می‌کند، می‌گوید که می‌توانید با نگه‌داشتن انگشت روی پیام و ضربه روی گزینه‌ی Pin، آن پیام را سنجاق کنید. واتساپ به‌صورت پیش‌فرض هر پیام را به‌مدت ۷ روز پین می‌کند؛ اما می‌توانید این کار را برای ۲۴ ساعت یا ۳۰ روز هم انجام دهید.

به‌گفته‌ی واتساپ، گروه‌ها می‌توانند قابلیت پین‌کردن را صرفاً به ادمین‌ها محدود کنند یا آن‌ را دردسترس کل اعضای گروه قرار دهند.

قابلیت پین‌کردن در حالی به واتساپ اضافه می‌شود که دو رقیب اصلی این پیام‌رسان، یعنی تلگرام و آی‌مسیج، از مدت‌ها پیش به قابلیت پین مجهز شده بودند. مشخص نیست که قابلیت پین برای کانال‌ها هم دردسترس قرار می‌گیرد یا نه.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین