با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اسکرین‌شات گرفتن از عکس پروفایل در واتساپ غیرممکن می‌شود
عکس : اسکرین‌شات گرفتن از عکس پروفایل در واتساپ

به‌نظر می‌رسد این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال است و احتمالاً کاربران در صورت تمایل باید آن را از بخش تنظیمات خاموش کنند. البته واتس‌اپ این ویژگی را هنوز رسماً معرفی نکرده و تنها در نسخه‌های جدید بتای این اپلیکیشن و برای برخی کاربران فعال شده است.

به‌نظر می‌رسد برخی کاربران در جدیدترین نسخه بتای این اپ، قادر به گرفتن اسکرین‌شات از تصویر پروفایل مخاطبین خود نیستند. وقتی بخواهید از عکس دیگران اسکرین‌شات بگیرید، ظاهراً واتس‌اپ خطایی نشان می‌دهد که به‌دلیل محدودیت‌های این برنامه، نمی‌توان اسکرین‌شات گرفت. در اسکرین‌شات برخی کاربران نیز، تصویر مخاطب خالی ذخیره می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو واتس‌اپ در سال‌های اخیر برای تقویت امنیت پلتفرم خود و ارائه محیطی امن برای چت‌کردن اقدامات مختلفی انجام داده است. برای مثال وقتی محتوایی به‌صورت یکبار قابل‌مشاهده می‌فرستید، مخاطب شما نمی‌تواند از آن محتوا اسکرین‌شات بگیرد. حالا این شرکت قصد دارد چنین اقدامی را در قسمت عکس‌های پروفایل نیز انجام دهد.

به‌نظر می‌رسد مسدودکردن اسکرین‌شات برای تصاویر پروفایل به‌طور پیش‌فرض فعال باشد. البته تاکنون کاربران هیچ گزینه‌ای برای خاموش‌کردن آن پیدا نکرده‌اند. احتمالاً زمانی که واتس‌اپ این ویژگی را به صورت عمومی عرضه کند، این گزینه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

البته همچنان راه‌هایی برای گرفتن عکس از پروفایل دیگران وجود دارد؛ برای مثال در واتس‌اپ تحت وب در کامپیوتر می‌توان چنین کاری را انجام داد. بااین‌حال، ویژگی جدید واتس‌اپ می‌تواند حریم خصوصی کاربران را در گوشی‌های هوشمند افزایش دهد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین