با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
امکان اتصال واتساپ به هدست واقعیت مجازی متا کوئست فراهم می‌شود
عکس : اتصال واتساپ به هدست واقعیت مجازی متا کوئست
.
واتساپ اخیراً آخرین نسخه بتای خود با شماره 2.23.13.6 را در فروشگاه گوگل پلی برای کاربران پلتفرم اندروید در دسترس قرار داده و ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که در آینده نزدیک به طور رسمی در دسترس همگان خواهد بود. این ویژگی جدید و هیجان انگیز نشان می‌دهد که پیام‌رسان واتساپ به زودی گزینه‌ای برای پیوند دادن حساب‌های کاربری موجود با هدست‌های واقعیت مجازی (VR) متا را ارائه خواهد کرد. با دیجی رو همراه باشید.

سازگاری با واقعیت مجازی (VR) به نسخه بتای اندروید واتساپ اضافه شد
بر اساس گزارش WABetaInfo، واتساپ به طور جدی بر روی قابلیتی کار می‌کند که کاربران را قادر می‌سازد تا اکانت‌های فعلی واتساپ خود را به هدست‌های واقعیت مجازی متا کوئست (Meta Quest VR) متصل کنند. کمپانی متا که پیش از این با نام فیسبوک شناخته می‌شد، اخیراً جدیدترین هدست واقعیت مجازی خود تحت عنوان متا کوئست 3 (Meta Quest 3) را معرفی کرده که در مقایسه با رقبایی مانند اپل ویژن پرو (Apple Vision Pro) از قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تری برخوردار است و همین مسئله آن را به یک گزینه ایده‌آل برای استفاده عموم کاربران تبدیل می‌کند.

در حالی که کاربران هدست‌های واقعیت مجازی همواره مشتاق بوده‌اند تا امکان دسترسی به پیام‌رسان واتساپ را در دستگاه‌های خود داشته باشند، تلاش‌های قبلی در خصوص اضافه کردن چنین قابلیتی ناموفق بودند. با این حال، به نظر می‌رسد که شرکت متا در نهایت موفق شده به شکل مناسبی به این تقاضا پاسخ دهد و قابلیت‌ها و امکانات واتساپ را به هدست‌های واقعیت مجازی بیاورد.
البته، هنوز چند ابهام در مورد این ویژگی جدید وجود دارد. از جمله اینکه جزئیات نحوه برقراری ارتباط بین حساب‌های واتساپ و دستگاه‌های واقعیت مجازی مشخص نیست. همچنین، معلوم نیست دقیقاً کدام دسته از هدست‌های واقعیت مجازی با این قابلیت سازگار بوده و آیا رمزگذاری سرتاسری در این دستگاه‌ها نیز برای برقراری ارتباط امن بین کاربران واتساپ وجود خواهد داشت یا خیر.

WABetaInfo تاکید کرده که اتصال واتساپ به متا کوئست هنوز امکان‌پذیر نیست، زیرا این ویژگی در حال حاضر در مرحله توسعه قرار دارد. امکان پیوند دادن اکانت‌های واتساپ با هدست متا کوئست برای آزمایش‌کنندگان نسخه بتا در به‌روزرسانی آینده این اپلیکیشن ارائه خواهد شد.

واتساپ همچنین روی ویژگی‌های جدید دیگری نیز کار می‌کند. آخرین به‌روزرسانی‌های واتساپ بتا برای ویندوز قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه در تماس‌های ویدیویی، اشتراک‌گذاری عکس با کیفیت بالا، صفحه کلید ایموجی بازطراحی شده و تنظیمات جدید انجمن را معرفی کرده‌اند. هدف این پیشرفت‌ها افزایش همکاری، اشتراک‌گذاری بصری و گزینه‌های شخصی‌سازی برای کاربران است که تجربه کار با پیام‌رسان محبوب واتساپ را بسیار بهبود می‌بخشند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط