با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
انتقال چت‌های واتساپ از گوشی قدیمی به گوشی جدید راحت‌تر می‌شود
عکس : انتقال چت‌های واتساپ از گوشی قدیمی به گوشی جدید
.

انتقال چت‌های واتساپ و فایل‌های بزرگ از گوشی قدیمی به گوشی جدید با سیستم‌عامل مشابه قرار است آسان‌تر از گذشته باشد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، یک قابلیت جدید انتقال چت معرفی کرده است که به‌راحتی با اسکن کردن یک کد QR روی گوشی قدیمی از طریق گوشی جدید می‌تواند نیاز به پشتیبان‌گیری‌های ابری را برطرف کند. واتساپ در مورد این قابلیت جدید می‌گوید:

داده‌ها فقط بین دو دستگاه شما به اشتراک گذاشته می‌شوند و در حین انتقال به صورت کامل رمزنگاری خواهند شد.

فرآیند جدید انتقال چت‌ها و داده‌ها، این پتانسیل را دارد که بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از گزینه فعلی که مبتنی بر فناوری ابری است انجام شود. پروسه قبلی شامل پشتیبان‌گیری از تاریخچه چت‌های شما در آی‌کلود یا گوگل درایو و سپس دانلود آن در دستگاه جدید می‌شود. اما حالا پروسه جدید، از هرگونه محدودیت‌های ذخیره‌سازی ابری، مثلا اگر نسخه پشتیبان چت‌ها و داده‌های شما بزرگتر از 5 گیگابایت فضای ذخیره رایگان در هر اکانت آی‌کلود باشد، جلوگیری خواهد کرد. همچنین چت‌ها دیگر از گوشی شما خارج نشده و به همین دلیل امنیت این روش نیز بالاتر است.البته این قابلیت فقط بین دستگاه‌هایی که از سیستم عامل مشابهی استفاده می‌کنند ممکن است؛ یعنی اندروید به اندروید یا iOS به iOS. اگر می‌خواهید سابقه چت خود را بین این دو سیستم‌عامل انتقال دهید، بسته به جهتی که داده‌ها را منتقل می‌کنید، فرآیند انتقال متفاوت خواهد بود. در اینجا صفحه راهنمای واتساپ برای انتقال از آیفون به اندروید و در اینجا صفحه انتقال از اندروید به آیفون است.

واتساپ تاریخ دقیقی برای عرضه این قابلیت جدید اعلام نکرده، اما وب‌سایت WABetaInfo فاش کرده این قابلیت برای کاربران نسخه بتا در اندروید و iOS عرضه شده است. این نشان می‌دهد که دسترسی عمومی به این قابلیت چندان دور نیست. بعد از عرضه آن، شما می‌توانید در گوشی قدیمی خود با رفتن به بخش Settings، قسمت Chats و انتخاب گزینه Chat transfer به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین