با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
واتس‌آپ روی توسعه ویژگی فیلتر آسان فهرست چت کار می‌کند
عکس : واتس‌آپ روی توسعه ویژگی فیلتر آسان فهرست چت کار می‌کند
.

واتس‌آپ قصد دارد تا با ارائه یک ویژگی جدید، تجربه کاربری استفاده از این پلتفرم را ارتقاء داده و امکان فیلتر کردن مستقیم گفتگوها در لیست چت را فراهم نماید. آخرین به‌روزرسانی این برنامه با شماره ورژن 2.23.14.17 که از طریق برنامه بتا گوگل پلی منتشر شده است؛ نگاهی اجمالی از عملکرد این ویژگی جدید را ارائه می‌دهد.

پیش از این واتس‌آپ در آپدیت بتا نسخه 2.23.10.6 برای سیستم‌عامل اندروید از مشخصه نوار ناوبری پایینی رونمایی کرد. اکنون این پیام‌رسان بر مقوله اصلاح رابط و ابزارهای برنامه تمرکز نموده است. واتس‌آپ در پاسخ به بازخوردهای دریافتی از جانب کاربران به بررسی چالش دسترسی به ویژگی فیلتر ینگ پرداخته است. این در حالیست که پیاده‌سازی فعلی مشخصه مذکور چندان کاربرپسندانه به‌نظر نمی‌رسد.هدف از ارائه ویژگی جدید این است که با قرار دادن مستقیم دکمه فیلتر در فهرست چت، فرآیند فیلتر کردن مکالمات تا حد زیادی تسهیل شود. این به‌روزرسانی با طرح مفهومی که پیش‌تر توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است؛ مطابقت داشته و بر اهمیت بهبود دسترسی به این ویژگی در فهرست چت تاکید دارد.

واتس‌آپ در به‌روزرسانی آتی قصد دارد تا از 3 فیلتر بر روی فهرست چت رونمایی کند. این فیلترها به کاربران امکان می‌دهند تا چت‌های خود را بر اساس پیام‌های خوانده نشده، مکالمات شخصی و چت‌های مربوط به کسب‌وکار سازماندهی کنند. نکته قابل توجه اینکه عدم وجود فیلتر اختصاصی برای چت‌های گروهی در مقطع کنونی محسوس است. با توجه به اهمیت چت‌های گروهی برای بسیاری از کاربران واتس‌آپ، دسترسی به یک فیلتر اختصاصی برای دستیابی آسان‌تر به این مکالمات امری مفید خواهد بود.

اگرچه این فیلتر خاص در مرحله کنونی از فرآیند توسعه وجود ندارد؛ اما کارشناسان امیدوارند که واتس‌آپ ارائه این ویژگی در به‌روزرسانی آینده را مد نظر قرار دهد. در حال حاضر قابلیت فیلتر کردن فهرست چت در دست توسعه بوده و کاربران واتس‌آپ می‌توانند منتظر ارائه این ویژگی در به‌روزرسانی آینده اپلیکیشن پیام‌رسان باشند.

بعلاوه واتس‌آپ روی توسعه ویژگی‌های دیگری از جمله هشدارهای بازبینی شده برای دستیابی به ظاهری مدرن‌تر و قابلیت‌های اشتراک‌گذاری ویدیو با وضوح بالا کار می‌کند. همچنین این پیام‌رسان اخیرا از ویژگی انتقال محلی و ایمن چت‌ها از طریق کد QR نیز رونمایی کرده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین