با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کاربران وفادار به ویندوز 10 برای دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی باید پول پرداخت کنند
عکس : آپدیت ویندوز 10
.

در آپدیت پایان پشتیبانی مایکروسافت برای ویندوز 10 ، اعلام امکان استفاده از آبونمان ESU در پایین صفحه قرار دارد.

این سند بیشتر طول خود را صرف ترغیب کاربران به ارتقا از ویندوز 10 به 11 کرده است، حتی اگر این کار به معنای خرید کامپیوتر شخصی جدیدی باشد که از نسخه جدید ویندوز پشتیبانی کند.مشخصاٌ مایکروسافت برای آنچه که تمدید به‌روزرسانی‌های امنیتی (ESU) برای ویندوز 10 می‌نامد هزینه اشتراک سالانه دریافت می‌کند. آنگونه که در پستی در وب‌سایت مایکروسافت توضیح داده شده است، این به‌روزرسانی‌های مداوم آسیب‌پذیری‌های اصلی ویندوز 10 را برطرف می‌کنند اما قابلیت‌ها، تغییرات طراحی یا پشتیبانی فنی جدید اضافه نخواهند کرد.

در تمدیدهای پایان‌عمری قبلی نسخه‌های قبلی ویندوز، گزینه ESU فقط برای مشتریان سازمانی قابل دسترسی بود، اما تا این بار این شرکت سخاوتمندانه این امکان را برای کاربران عادی نیز فراهم آورده است. به روزرسانی‌های ESU به مدت سه سال در دسترس خواهد بود.

به‌روزرسانی‌های امنیتی تمدیدشده ویندوز 10 هزینه اشتراک سالانه خواهند داشت

14 اکتبر 2025 تاریخ رسمی است که مایکروسافت برای پایان پشتیبانی از ویندوز 10 تعیین کرده است. این مدت کمی بیش از 10 سال پس از اولین عرضه این سیستم عامل در سال 2015 است.

در عین حال، ویندوز 10 همچنان محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به جانشین خود دارد. تقریباً 68٪ از کاربران ویندوز از نسخه 10 و کمتر از 27٪ از ویندوز 11 استفاده می‌کنند.

در آپدیت پایان پشتیبانی مایکروسافت برای ویندوز 10، اعلام امکان استفاده از آبونمان ESU در پایین صفحه قرار دارد. این سند بیشتر طول خود را صرف ترغیب کاربران به ارتقا از ویندوز 10 به 11 کرده است، حتی اگر این کار به معنای خرید کامپیوتر شخصی جدیدی باشد که از نسخه جدید ویندوز پشتیبانی کند.

واضح است که بیش از دو سال پس از انتشار ویندوز 11 در سال 2021، بسیاری از کاربران هنوز در مورد رو آوردن به این نسخه تردید دارند و چند دلیل برای این تردید وجود دارد. اول اینکه، کامپیوتر فعلی آنها ممکن است سخت‌افزاری لازم برای پشتیبانی از آن را نداشته باشد.

دوم، نسخه‌های جدید ویندوز همیشه به کندی مورد استقبال قرار گرفته‌اند، بنابراین افرادی که عاشق ارتقا از ویندوز 10 به 11 هستند ممکن است نگران باشند که نسبت به 11 احساس مشابه با آن نداشته باشند.

در نهایت، تنظیمات ویندوز 11 پس از نصب آن باید تغییراتی شود تا برخی از موارد تبلیغات و نفخ‌افزارهای آزاردهنده حذف شوند. فارغ از دلیل کاربران، مایکروسافت به وضوح می‌خواهد پس از پایان پشتیبانی از ویندوز 10، این نسخه قدیمی کمترین جذابیت را برای کاربران داشته باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین