با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مهلت آپدیت رایگان به ویندوز 11 و 10 برای کاربران ویندوز 7 و 8 به اتمام رسید
عکس : آپدیت رایگان به ویندوز 11 و 10
.

مایکروسافت اعلام کرد که مهلت آپدیت رایگان به ویندوز 11 و 10 برای کاربران ویندوز 7 و 8 به اتمام رسیده است. این اتفاق هرچند ممکن است تغییر ناچیزی به نظر برسد، اما دو گروه بسیار بزرگ را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

گروه اول کاربرانی هستند که دیگر نمی‌توانند از کلیدهای قدیمی ویندوز 7 و 8 برای فعال‌سازی ویندوز 10 و 11 در کامپیوتر جدید یا در یک ماشین مجازی استفاده کنند. گروه دوم نیز گیمرها یی هستند که از نصب ویندوز 10 خودداری می‌کردند. این گیمرها به‌زودی مجبور خواهند شد که آن را نصب کنند چراکه استیم در سال 2024 روی ویندوز 7 و 8 کار نخواهد کرد. بنابراین اگر نیاز به ارتقای ویندوز 10 دارید، سریع این کار را انجام دهید، چراکه مسیر ارتقا هنوز ممکن است برای برخی کاربران باز باشد.

به‌گفته مایکروسافت مسیر ارتقا برای کاربران ویندوز 7 و 8 در 29 جولای 2016 به پایان رسیده است. در وافع این مسیر قرار بود در سال 2016 بسته شود، اما مایکروسافت آن را به مدت هفت سال باز گذاشت. شما حتی می‌توانستید از کلید محصول ویندوز 7 برای فعال کردن ویندوز 11 استفاده کنید. ما هنوز نمی‌دانیم که چرا این مسیر بسته می‌شود، اما ظاهرا مایکروسافت آزمایش این سیاست جدید را در آخرین نسخه ویندوز قناری آغاز کرده بود.البته ارتقا از ویندوز 10 به ویندوز 11 هنوز رایگان است. اما برای نصب ویندوز 11 نیاز به سخت‌افزار خاصی است که مانع از ارتقا توسط بسیاری از کاربران می‌شود. برای اطلاع بهتر است لیست پردازنده‌های پیش‌نیاز ویندوز 11 را ببینید. خبر خوب اینکه مایکروسافت قصد دارد تا سال 2025 از ویندوز 10 پشتیبانی کند، بنابراین شما زمان زیادی برای صرفه‌جویی در خرید یک رایانه سازگار با ویندوز 11 دارید.

اگر شما هنوز از ویندوز 7 یا 8 استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که هر چه سریع‌تر آن‌ها را به ویندوز 10 ارتقا دهید. ظاهرا مسیر ارتقا هنوز برای برخی کاربران باز است، اما با آپدیت ویندوز 10 و 11، این مسیر برای همیشه بسته خواهد شد. در حال حاضر، یک کلید محصول جدید حداقل 140 دلار قیمت دارد، اما می‌توان آن را با قیمت کمتری نیز خرید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید از ویندوز 10 بدون لایسنس هم استفاده کنید، اما محدودیت‌هایی در استفاده خواهید داشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین