با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویندوز پشتیبانی مستقیم از فایل‌های RAR را اضافه می‌کند
عکس : پشتیبانی مستقیم از فایل‌های RAR در ویندوز
.
از همان روزهای اولیه به اشتراک‌گذاری فایل‌های آنلاین، فایل RAR برای تقسیم فایل‌های بزرگ مانند بازی‌ها یا برنامه‌ها به چند قسمت کوچکتر استفاده می‌شد. این باعث می‌شود که بتوانید آن‌ها را از طریق اتصالات کندتر نیز به راحتی دانلود کنید. بدین ترتیب اگر در فرآیند دانلود خطایی اتفاق افتاد، به‌جای دانلود مجدد کل فایل، به سادگی آن یک قطعه را دوباره دانلود می‌کنید. هنگامی که تمام فایل‌های منفرد را دانلود کردید، از برنامه ای مانند WinRAR برای بازسازی فایل استفاده می‌شود.

مایکروسافت RAR را به ویندوز 11 می‌آورد


در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان، مایکروسافت بی سر و صدا اعلام کرد که با استفاده از پروژه منبع باز libarchive، پشتیبانی بومی را برای فرمت‌های فایل دیگر از جمله RAR، 7-zip، tar و gz به ویندوز 11 اضافه کرده است.

مسلماً، پشتیبانی از RAR بومی که به ویندوز می‌آید، اکنون به اندازه ده‌ها سال پیش بزرگ نیست. مایکروسافت بسیار دیر اقدام کرده است زیرا سیستم عامل های دیگری مانند ChromeOS مدت‌هاست که از این فرمت پشتیبانی می‌کنند. اما مسلماً این قابلیت در کشور ما که استفاده از فرمت RAR بسیار رایج است، کاربردی خواهد بود و نیاز به نصب نرم‌افزارهایی از قبیل WinRAR تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

متأسفانه پشتیبانی از RAR فقط به ویندوز 11 اضافه خواهد شد


کسانی که از نسخه‌های قبلی ویندوز استفاده می‌کنند، هنوز گزینه‌های زیادی برای کار با فایل های RAR دارند. اگر به هر دلیلی WinRAR را نمی‌پسندید، شاید نرم‌افزارهای فوق‌العاده‌ای مانند PeaZip ارزش امتحان داشته باشد. این نرم‌افزار رایگان است، نسخه قابل حمل (Portable) دارد، فرمت‌های زیادی را پشتیبانی می‌کند و به راحتی برای دانلود در هر سیستم عاملی در دسترس است.ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین