با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
احتمال معرفی بازی جدید Blue Dragon در شوکیس ایکس باکس
عکس : بازی اژدهای آبی

کاربران ایکس‌ باکس که سال‌ها منتظر سرمایه‌گذاری بیشتر مایکروسافت در انتشار بازی‌های ژاپنی بوده‌اند، ممکن است زودتر به رویاهای خود برسند. برند ایکس باکس در طول بیش از ۲۰ سال از فعالیت خود، بر خلاف پلی استیشن و نینتندو از عناوین JRPG زیادی برخوردار نبوده است. بسیاری از فرنچایزهای پرچمدار سبک JRPG مانند Final Fantasy، Dragon Quest و Persona معمولاً در گذشته از سری کنسول‌های مایکروسافت صرف نظر کرده‌اند و این موضوع تا حد زیادی به دلیل استقبال پایین از Xbox در ژاپن بوده است.

به گزارش سرویس اخبار بازی و گیمینگ سایت شات ایکس و به نقل از گیمفا با وجود اختلافی که پیرامون ایکس باکس و بازی‌های JRPG وجود داشت، اما کنسول Xbox 360 کتابخانه‌ای از بازی‌های انحصاری ژاپنی را در اختیار داشت. اگرچه اکثر این عناوین در طول سال‌ها فراموش شده‌اند، اما چند بازی توانستند که به جایگاه خاصی دست پیدا کنند. طرفدارانی که خاطرات آن عناوین را به یاد می‌آورند، ممکن است دلیلی برای هیجان داشته باشند زیرا ظاهراً یکی از عناوین JRPG انحصاری Xbox 360 ممکن است در آینده نزدیک بازگردد.

چند منبع داخلی مایکروسافت به احتمال حضور بازی Blue Dragon در شوکیس ایکس باکس اشاره کرده‌اند. این بازی اثری در سبک JRPG است که در سال ۲۰۰۷ به صورت انحصاری برای Xbox 360 منتشر شد.

Shpeshal_Nick از Xbox Era اولین منبعی بود که در توییت اخیر خود در این مورد گزارش داد و اظهار داشت که اگر آنچه که شنیده درست باشد، طرفداران عناوین JRPG دوره Xbox 360 چیزی برای نمایش در شوکیس بعدی ایکس باکس خواهند داشت. NateTheHate، یکی دیگر از منابع داخلی، در پاسخ به توییت Shpeshal_Nick یک گیف از بازی Blue Dragon را منتشر کرد، اگرچه پاسخ مذکور در زمان نوشتن این مطلب دیگر وجود ندارد.

همچنین جز کوردن (Jez Corden) از وبسایت Windows Central در مقاله‌ای پیرامون آنچه که از رویداد بعدی ایکس باکس انتظار داریم، در خصوص Blue Dragon صحبت کرد. او ادعا کرد که در مورد برخی عناوین نوستالژیک چیزهایی شنیده و اعلامیه‌هایی که برای طرفداران JRPG کنسول Xbox 360 وجود دارد. ظاهراً استفاده کوردن از کلمه Blue به نوعی به Blue Dragon اشاره دارد و ممکن است که یک ریمستر/ ریمیک یا یک بازی جدید از آن در شوکیس ایکس باکس معرفی شود.

رویداد Xbox Games Showcase در تاریخ ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) برگزار خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین