با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دوربین شیائومی 13 اولترا در DxOMark با امتیاز ۱۴۰ چهاردهم شد!
عکس : دوربین گوشی شیائومی 13 اولترا
.
گوشی شیائومی 13 اولترا اخیرا با دوربین فوق العاده معرفی شد و حالا نتایج بنچمارک DxOMark آن منتشر شده است. با این‌حال این بررسی چندان مطلوب نیست.

با وجود اینکه شیائومی تبلیغات زیادی روی دوربین این گوشی پرچم‌دار کرده بود اما DxOMark امتیاز خوبی به آن نداده است. شیائومی 13 اولترا در بنچمارک مذکور با کسب امتیاز ۱۴۰ در رتبه ۱۴ و پایین‌تر از گوشی‌های پیکسل ۷ پرو (رده ۶)، هواوی P60 پرو (رتبه اول)، آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس (رده ۸)، آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس (۱۱) و حتی شیائومی می ۱۱ اولترا قرار گرفته است.
در تصویر فوق جزئیات امتیازدهی DxOMark به دوربین شیائومی 13 اولترا را مشاهده می‌کنید. هرچند رتبه ۱۴ام ممکن است جایگاه خوبی برای این گوشی به نظر نرسد اما جالب است بدانید که گزارش DXOMARK بیشتر شامل تحسین از این گوشی می‌شود تا انتقاد. این گزارش می‌نویسد دوربین مدل اولترا عملکرد بسیار خوبی در ارائه کیفیت هماهنگ تصویر در زوم‌های مختلف، وایت بالانس خوب و ثبت بسیار طبیعی جزئیات داشته است.

با این حال، ضعف‌های دوربین این گوشی شامل ناپایداری نوردهی و همچنین رنگ‌های بیش از حد اشباع در عکس‌های بیرونی می‌شود. فشرده‌سازی رنگ‌ها در چهره و در صحنه‌های با دامنه دینامیکی بالا و عارضه Halo اطراف برخی سوژه‌ها هم از سایر نقاط ضعف دوربین این گوشی هستند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین