با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خودرو الکتریکی شیائومی از سال ۲۰۲۴ تولید می شود
عکس : خودرو الکتریکی شیائومی از سال ۲۰۲۴ تولید می شود
.
مدیرعامل شیائومی امروز رسما اعلام کرد که تولید انبوه خودرو الکتریکی این شرکت از اوایل سال ۲۰۲۴ شروع خواهد شد.

لی جون (Lei Jun) علاوه بر خودروی مذکور درباره واحد موبایل این شرکت، برنامه‌های آتی خود و همکارانش برای توسعه فناوری اینترنت اشیا و همچنین ارائه محصولات رده‌بالاتر صحبت کرد. شیائومی از چند سال پیش روی اولین خودرو الکتریکی خود کار می‌کند و حالا به نظر می‌رسد که سال آینده آن را در بازار خواهیم دید.

به‌گفته لی جون، هم‌اکنون بیش از ۲۳۰۰ نفر در بخش تحقیق و توسعه خودروی الکتریکی این شرکت مشغول هستند و تولید انبوه آن در سه ماهه اول ۲۰۲۴ شروع خواهد شد. گفتنی است که پیشرفت واحد خودروسازی شیائومی فراتر از حد انتظارات بوده و این واحد هم‌اکنون در حال انجام تست‌های زمستانی خودروی مذکور است.

مدیرعامل شیائومی تاکید کرد که توسعه خودرو‌های خودران جزو برنامه‌های آتی این شرکت برای ورود‌ به صنعت خودرو بوده و هدف این شرکت تثبیت جایگاه خود به‌عنوان پیشتاز بازار خودروهای الکتریکی دنیا در سال ۲۰۲۴ است.

درباره سودآوری نیز لی جون می‌گوید شیائومی مثل رویکردی که در بخش موبایل اتخاد کرده، قصد دارد در بخش نرم‌افزار نیز به سودآوری برسد. آینده روشن خودروهای الکتریکی، فرصت‌های هیجان‌انگیزی برای یکپارچه‌سازی سرویس‌های نرم‌افزاری ایجاد خواهد کرد و صرفا فقط بحث فروش و خددمات پس از فروش این خودروها نخواهد بود.

لازم به ذکر است که اخیرا یک بلاگر سرشناس در ویبو، تصاویری از تست خودروی الکتریکی شیائومی منتشر کرده بود. ظاهرا خود لی جون هم در زمان انجام آن تست‌ها حضور داشته است. طبق این تصاویر، به نظر می‌رسید که شیائومی در حال تست خودروی خود در شرایط آب‌وهوایی سرد بود.

شیائومی کارخانه تولید خودرو الکتریکی خود را در قسمتی از شهر پکن به نام Yizhuang تاسیس کرده که واحد تحقیق‌وتوسعه و فروش نیز در کنار آن قرار دارند. این کارخانه قرار است هر سال ۳۰۰ هزار خودرو تولید کند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط