با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
یوتیوب نمایش لحظه‌ای تعداد لایک و بازدید ویدیوها را آزمایش می‌کند
عکس : نمایش لحظه‌ای تعداد لایک و بازدید ویدیوها در یوتیوب

به‌نظر می‌رسد که یوتوب قصد دارد میزان لایک‌ و بازدیدهای ویدیو ها را به‌صورت پویا و لحظه‌ای نشان دهد. این ویژگی تنها برای معدودی از کاربران در دسترس قرار گرفته است. انیمیشن تغییر لایک و بازدیدها، چه در هنگام بازکردن مجدد صفحه یوتوب چه حتی وقتی ویدیو متوقف باشد، فعال می‌ماند. البته یوتوب هنوز رسماً این ویژگی را تأیید نکرده است.

براساس این گزارش، برخی کاربران به ویژگی جدید یوتوب دسترسی پیدا کرده‌اند. با این ویژگی میزان بازدیدها و لایک‌ها بدون نیاز به رفرش‌کردن صفحه، تغییر می‌کنند. این ویژگی حتی وقتی که ویدیو متوقف شده باشد نیز کار می‌کند. هنوز یوتوب دراین‌باره صحبتی نداشته است اما برخی کاربران از مهرماه 1402 به این ویژگی دسترسی داشته‌اند.

نمایش لحظه‌ای لایک و بازدیدها در یوتوب

درحال‌حاضر یوتوب لایک‌ها و تعداد آن‌ها را نمایش می‌دهد، اما در حین تماشای ویدیو، آن‌ها تغییر نمی‌کنند. ویژگی جدید لایک‌ها و بازدیدهای ویدیو را با یک انیمیشن جذاب به‌شکل لحظه‌ای به‌روز می‌کند. علاوه‌براین، به‌نظر می‌رسد که این ویژگی حتی اگر به برنامه دیگری بروید و یوتوب را دوباره باز کنید، فعال می‌ماند. هنوز هیچ خبر رسمی از سوی یوتوب به این ویژگی اشاره نکرده است.

یوتوب به‌عنوان پرمصرف‌ترین پلتفرم پخش ویدیو در جهان شناخته می‌شود و برای حفظ این عنوان لازم است ویژگی‌های جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. این پلتفرم که توسط گوگل اداره می‌شود، در مدت اخیر برخی ویژگی‌های گاه جذاب و گاه ساده و خبرساز را منتشر کرده است.

یوتوب مانند خیلی از اپلیکیشن‌ها در ابتدا ویژگی‌های جدید خود را در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار می‌دهد. این پلتفرم سپس با بررسی بازخوردها، در صورت رضایت آن‌ها، آن ویژگی را برای همه کاربران منتشر می‌کند. یوتوب معمولاً این ویژگی‌ها را در ابتدا برای مشترکان پریمیوم ارائه می‌دهد. چند مدت پیش نیز یوتوب برای کاربران پریمیوم بخش Playables را منتشر کرد که در آن می‌توان گیم‌های آرکید بازی کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین