با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
یوتیوب بازی‌های آنلاین موبایل و دسکتاپ را آزمایش می‌کند
عکس : یوتیوب بازی‌های آنلاین موبایل و دسکتاپ را آزمایش می‌کند
.
وال استریت ژورنال گزارش داده یوتیوب به‌دنبال ارائه بازی‌های آنلاین موبایل و دسکتاپ به‌عنوان روش جدیدی برای کسب درآمد است. این شرکت ظاهرا محصول جدیدی به نام Playables را تست می‌کند که به کاربران اجازه دسترسی به بازی‌های آنلاین در یوتیوب را خواهد داد. وال استریت ژورنال می‌نویسد برای استفاده از این قابلیت، نوع دستگاهی که کاربران استفاده می‌کنند اهمیتی نخواهد داشت و بازی‌ها در هر دو پلتفرم موبایل و دستکاپ قابل‌دسترس خواهند بود.

طبق گزارش امروز، کاربران قادر خواهند بود بازی‌های آنلاین را روی وب‌سایت یوتیوب با استفاده از یک مرورگر وب یا از طریق اپلیکیشن یوتیوب در گوشی‌های اندروید و iOS اجرا کنند. ظاهرا چندین بازی از جمله Stack Bounce هم‌اکنون در حال تست هستند. Stack Bounce یک بازی ساده همراه با تبلیغات است که کاربران در آن می‌توانند لایه‌های بلوک را با استفاده از یک با توپ خرد کنند. هرچند یوتیوب از طریق استریم زنده بازی‌ها کسب درآمد می‌کند، اما محصول جدید این شرکت منبع درآمد دیگری برای آن ایجاد خواهد کرد.

همان‌طور که می‌دانید گوگل نتوانست سرویس استریم بازی استادیا خود را بیشتر توسعه دهد و در نهایت مجبور به توقف آن شد. اما به نظر می‌رسد که محصول جدید این شرکت یک چیز کاملا متفاوت خواهد بود. یوتیوب هم‌اکنون مخاطبان زیادی دارد و به‌ همین خاطر برای ارائه محصول جدید خود مشکلی نخواهد داشت. به نظر می‌رسد Playables شبیه به محصول گیمینگ نتفلیکس خواهد بود که به کاربران اجازه دسترسی به بازی‌ها را در موبایل می‌دهد. نتفلیکس رویاهای بزرگی برای سرویس گیمینگ خود دارد و ظاهرا به‌ فکر توسعه آن فراتر از دستگاه‌های موبایلی است و می‌خواهد امکان اجرای بازی‌ها روی تلویزیون‌ها را با استفاده از کنترلرهای موبایلی فراهم کند.

در هر حال باید ببینیم یوتیوب برای ارائه بازی‌های آنلاین موبایل و دسکتاپ چه فکرهایی در سر دارد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط