با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اگر از مسدودکننده تبلیغات استفاده کنید، یوتیوب شاید شما را بلاک کند!
عکس : ز مسدودکننده تبلیغات سایت یوتیوب
.

یوتیوب به دنبال یک رویکرد تهاجمی‌تر جهت جلوگیری از استفاده کاربران از مسدودکننده‌ تبلیغات (AdBlock) هنگام تماشای ویدیوها است. BleepingComputer وب‌سایت گزارش داده کاربران اسکرین‌شات‌هایی در شبکه‌های اجتماعی از جمله ردیت منتشر کرده‌اند که یک صفحه پاپ‌آپ را نشان می‌دهد که به آن‌ها هشدار می‌دهد پخش‌کننده آن‌ها پس از سه ویدیو بلاک خواهد شد.

با مسدودکننده تبلیغات تنها می‌توانید ۳ ویدئو در یوتیوب تماشا کنید!

این هشدار می‌گوید که یوتیوب پخش ویدیوها را مسدود خواهد کرد مگر اینکه کاربران مسدودکننده تبلیغات خود را غیرفعال کنند یا وب‌سایت را به لیست سفید خود اضافه نمایند. در متن این هشدار آمده:

تبلیغات به یوتیوب اجازه می‌دهد تا میلیاردها کاربر در سراسر جهان دسترسی رایگان به این پلتفرم داشته باشندیوتیوب از کاربرانی که به‌دنبال تماشای بدون تبلیغات ویدیوها هستند می‌خواهد که اشتراک سرویس یوتیوب پریمیوم را بخرند تا خالقان محتوا بتوانند از این طریق پول دریافت کنند. قبل از این هشدارها، یوتیوب فقط پنجره‌های پاپ‌آپ را به کاربرانی که از مسدودکننده تبلیغات استفاده می‌کردند نشان می‌داد و به آن‌ها یادآوری می‌کرد که این کار خلاف قوانین وب‌سایت است. یوتیوب سپس یک تایمر به اخطارها اضافه کرد تا مطمئن شود کاربران برای خواندن آن‌ها وقت می‌گذارند.

وب‌سایت BleepingComputer به نقل از یوتیوب می‌نویسد اخطارهای جدید، بخشی از یک آزمایش هستند. سخنگوی یوتیوب به این وب‌سایت گفته است آن‌ها در حال اجرای یک آزمایش کوچک در سطح جهانی هستند که از کاربرانی که از مسدودکننده تبلیغاتی استفاده می‌کنند می‌خواهد اجازه نمایش تبلیغات در یوتیوب را بدهند یا اینکه یوتیوب پریمیوم را امتحان کنند.

سخنگوی یوتیوب تائید کرده این شرکت ممکن است به طور موقت پخش ویدیوها را در صورتی که کاربران به استفاده از مسدود کننده‌های تبلیغات ادامه دهند غیرفعال کند. این سخنگو اضافه کرده که یوتیوب فقط در صورتی که کاربران درخواست‌های مکرر برای نمایش تبلیغات را نادیده بگیرند پخش را بلاک خواهد کرد. بر اساس این اظهارت، هنوز مشخص نیست که آیا یوتیوب پخش ویدیوها را بعد از تماشای سه ویدیو به‌طور خودکار مسدود خواهد کرد یا اینکه فرصت‌های بیشتری به کاربران برای رعایت قوانین خواهد داد.

در حال حاضر، رویکرد جدید یوتیوب فقط تعداد کمی از کاربران را تحت تاثیر قرار خواهد داد و یوتیوب صحبتی درباره اینکه چند تعداد کاربر و چه مناطقی در حال انجام این آزمایش هستند نکرده است. یوتیوب که بیشترین درآمد خود را از تبلیغات به دست می‌آورد، در سه ماهه گذشته با کاهش درآمدهای تبلیغاتی خود مواجه شده است، بنابراین انتظار می‌رود که محدودیت جدید این شرکت کاربران بیشتری را در سراسر جهان در بر بگیرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین