با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چین ماهواره پاکستان را به ماه می فرستد
عکس : چین ماهواره پاکستان را به ماه می فرستد
.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آر اف آی، سازمان ملی فضایی چین اعلام کرد ماموریت «چانگ ۶» برای نخستین بار نمونه هایی از قسمت دورافتاده ماه به زمین می آورد. فضاپیمای ۸.۲ تنی این عملیات برای ترویج همکاری های بین المللی محموله هایی از چند کشور از جمله فرانسه، ایتالیا و پاکستان و البته سازمان فضایی اروپا را همراه خود به فضا می برد.

این دومین باری خواهد بود که چین یک ماه واره پاکستانی را به مدار زمین می برد. پیش از این و در سال ۲۰۱۸ میلادی چین ۲ ماه واره این کشور را به مدار زمین برده بود.علاوه بر آنچه گفته شد دولت پاکستان تصمیم دارد در پروژه ایستگاه بین المللی ماه که در ۲۰۳۵ میلادی با همکاری چین و روسیه و کشورهای دیگر مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، مالزی و تایلند ساخته می شود نیز سهیم باشد.

این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی مجموعه ای از توافقنامه های اکتشافات فضایی با چین امضا کرد که شامل دریافت کمک از چین برای آموزش و پرتاب فضانوردان پاکستانی به فضا است.

هم اکنون پاکستان ۶ ماهواره در مدار زمین دارد. این درحالی است که استرالیا ۳۸ ، ژاپن ۲۰۴،هند۱۱۱ و چین ۶۳۸ ماهواره در مدار زمین دارند. اما به گفته محققان به زودی تعداد ماهواره های کشورهای آسیایی در مدار زمین تغییر می کند و دلیل آن نیز تمایل کشورها برای شرکت در ماموریت های فضایی مشترک است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین