با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مهمانی ناسا برای رونمایی از هواپیمای مافوق صوت «X-59»
عکس : هواپیمای مافوق صوت X-59
.

ناسا از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا روز ۱۲ ژانویه به تماشای اولین نمایش عمومی هواپیمای مافوق صوت « X-59 » بنشینند.به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، تقریبا زمان آن فرا رسیده است که هواپیمای مافوق صوت «X-59» ناسا اولین نمایش عمومی خود را انجام دهد و ناسا از علاقمندان دعوت کرده تا به همراه دوستان و خانواده خود، این مراسم را به صورت زنده تماشا کنند.

به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخ هوانوردی، ناسا مردم سراسر جهان را تشویق کرده است تا گرد هم بیایند و این مناسبت را با تماشا کردن جشن‌ رونمایی از کلاس‌های درس، خانه‌ خود یا هر جای دیگری جشن بگیرند.

اگرچه در مهمانی ناسا تنقلات ارائه نمی‌شود اما این آژانس ایده‌هایی را برای برگزاری یک مهمانی تماشای موفق دارد. این ایده‌ها شامل دعوت‌نامه‌های قابل چاپ، پیوندهایی با فعالیت‌های مرتبط در حوزه علم، فناوری، مهندسی و ریاضی و همچنین راهنمای کامل برنامه‌ریزی مهمانی هستند.

محور ماموریت «کوئست»(Quesst) ناسا برای بررسی صدا و کمک کردن به کاهش ضربه صوتی ناشی از پرواز هواپیمای X-59 ساخت شرکت «لاکهید مارتین»(Lockheed Martin) قرار است روز ۱۲ ژانویه منتشر شود. هواپیمای X-59 ناسا برای نشان دادن توانایی پرواز مافوق صوت یا سریع‌تر از یک ماخ طراحی شده است. ناسا X-59 را بر فراز چندین شهر به پرواز در خواهد آورد تا داده‌هایی را در مورد واکنش انسان به صدای تولیدشده در طول پرواز مافوق صوت جمع‌آوری کند. ناسا این مجموعه داده‌ها را به آمریکا و تنظیم‌کننده‌های بین‌المللی تحویل خواهد داد تا بتواند پرواز مافوق صوت تجاری را روی زمین امکان‌پذیر کند.

مراسم رونمایی X-59 در روز ۱۲ ژانویه از ساعت چهار بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی به صورت زنده از سرویس پخش ناسا پلاس پخش خواهد شد. همچنین، این رویداد به صورت زنده در ناسا اپ، کانال یوتیوب ناسا و وب‌سایت ناسا پخش خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین