با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آی تی ایران
آی تی ایران
تقویم
شنبه 26 اسفند 1402
حانیه شریف نویسنده : حانیه شریف
.
تبدیل ایرپادز به سمعک در نسخه آی‌او‌اس ۱۸
عکس : تبدیل ایرپادز به سمعک

ایرپادهای امروزی قابلیت‌های مختلفی در حوزه سلامت شنوایی ارائه داده ودسترسی این قابلیت‌ها را برای افراد دارای نقص عضو، آسان‌تر کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، اپل ظاهرا برنامه‌های بزرگی برای نسخه آی‌او‌اس 18 دارد و قرار است قابلیت جدیدی به نام « ماد سمعک ( hearing aid mode )» را از طریق ایرپادز پرو ارائه دهد.

ایرپادز پرو مجهز به آی‌او‌اس 18

مارک گارمن در در بولتن خبری خود که «Power On» نام دارد اعلام کرده که ایرپادز پرو های سال 2024 هیچ گونه تغییر سخت افزاری نخواهند داشت اما قرار است همره با نسخه آی‌او‌اس 18، قابلیت کاربردی و جدیدی برای کمک به افراد کم شنوا ارائه شود.

به گزارش سرویس اخبار پزشکی سایت شات ایکس و به نقل از آی تی ایران ایرپادز همین حالا قابلیتی به نام «Live Listen» دارد که همراه با آی‌او‌اس 12 در سال 2018 معرفی شد. این قابلیت، عملا آیفون را به یک میکروفن هدایت‌گر کرده و صداهای دریافت شده توسط میکروفن آیفون را در لحظه به ایرپادها ارسال می‌کند. در طول زمان و با دریافت بازخوردهای کاربران مشخص شد که این قابلیت تا حدود زیادی کاربردی و مفید بوده است.

اپل در سال 2021 قابلیت جدیدی برای ایرپادز پرو معرفی کرد که «ارتقا مکالمه-Conversation Boost» نام دارد. این قابلیت عملکرد میکروفن در دریافت صداهای نزدیک را ارتقا داده و به کمک آن، فرد می‌تواند مکالمه شخصی که روبروی او ایستاده را بشنود. بر اساس تحقیقی که سال 2022 انجام گرفته، مشخص شد که برخی از قابلیت‌های کنونی ایرپادز پرو در زمینه سلامت را می‌توان هم رده دستگاه‌های اختصاصی و گران قیمت این حوزه قرار داد.

فعلا اطلاعات زیادی از دیگر قابلیت‌های آی‌او‌اس 18 منتشر نشده است.

این اولین بار است که گارمن از برنامه‌های اپل در مورد ارائه قابلیت‌های کمک شنوایی ایرپادز می‌نویسد. البته سال گذشته وی در گزارشی به آزمایش قابلیت کمک شنوایی ایرپادزهای آینده، اشاره کوتاهی کرده بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط