با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ترفند پرکاربرد گوشی‌های اندرویدی
عکس : ترفند گوشی‌های اندرویدی

گوشی‌های اندروید گسترده ترین محدوده مصرفی کاربران را به خود اختصاص داده‌اند که ترفند و نکته‌هایی در این سیستم‌عامل‌ ها وجود دارد که دانستن آنها بسیار کاربرد دارد.

۱- گوگل ویس سرچ

شاید تا به حال در کنار دوستان‌تان که دارای گوشی آیفون هستند، چندین بار مشاهده کرده اید که آنها از برنامه Siri استفاده می‌کنند و از طریق آن نیازهای خود را در زمینه‌های مختلف برطرف می کنند. اما این ویژگی تنها در گوشی های آیفون ساخته اپل نیست!! شما می توانید با استفاده از گوگل ویس سرچ نیز اقدام به چنین کاری کنید تا بتوانید به سادگی جست‌وجو کنید.برای مثال تصور کنید شما در حال بازی کردن هستید که ناگهان به فکر جستجو عبارت کلیدی در گوگل می‌افتید یا می خواهید بدون آن‌که از بازی بیرون بیایید، با یکی از دوستان خود ارتباط برقرار کنید. شاید چنین چیزی محال باشد و به‌صورت کلی از بازی بیرون می آیید و اقدام به کاری که مدنظرتان بود، می کنید.لازم به ذکر است که با استفاده گوگل ویس سرچ دیگر نیازی به این ندارید که برای جست‌وجو و انجام کارهای دیگری که مدنظرتان است اقدام کنید! برای استفاده از این اپشن می بایست ابتدا دیتا گوشی خود را روشن کنید و سپس دست خود را چند ثانیه روی دکمه هوم نگه دارید و سپس عبارت مورد نظر خود را همانند سیری از گوگل بخواهید تا انجام دهد.

۲- بهینه سازی گوشی

با استفاده مکرر و باز و بسته کردن برنامه هایی که در طول روز از آنها استفاده می کنید، حافظه رم گوشی شما پر می شود و از این رو طبیعتا احتمال کند شدن گوشی شما نیز وجود خواهد داشت. اما راه حل به نظر شما چیست؟ آیا می توان از داخل گوشی این اقدام را انجام داد و برنامه های باز را هم ببندیم؟ پاسخ سوال شما بسیار ساده است و اندروید برای این مشکل هم راه حلی تعبیه کرده است. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید وارد Settings شوید و در منو تنظیمات عبارت Device care را جست‌وجو کرده و روی آن کلیک کنید. این برنامه یک برنامه آپتیمایزر است و می توانید از طریق آن حافظه رم پر شده را توسط برنامه هایی که باز و بسته کرده اید را خالی کنید.

۳- خالی کردن گوشی پرشده

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مشکلاتی که ممکن است هر یک از ما کاربران اسمارت فون ها با آنها روبه‌رو شویم این است که به‌صورت ناگهانی با پر شدن حافظه گوشی روبه‌رو شویم و نوتیفیکیشن آن‌را دقیقا در منو بالا مشاهده کنیم. اما جای هیچ نگرانی نیست‌، چرا که شما می توانید به راحتی حافظه گوشی را خالی کنید.

۴- کنترل موسیقی در صفحه قفل

از مهم ترین برنامه های گوشی سامسونگ می توان به موزیک پلیر اختصاصی سامسونگ اشاره کرد که بی شک یکی از مجهزترین و کارآمدترین موزیک پلیرهای متعلق به گوشی های اندرویدی از جمله سامسونگ می باشد که دارای ویژگی ها و کاربردهای مختلفی است. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می توان به آن اشاره کرد این است که می توانید به راحتی موسیقی را در صفحه قفل کنترل کنید! برای فعال کردن این ویژگی باید وارد سامسونگ موزیک پلیر شوید.سپس از طریق سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست، گزینه Settings را انتخاب کنید.

بعد ازانتخاب این گزینه اینک باید تیک گزینه Control using Lock screen را فعال کنید. بعد از فعال شدن شما می تواند موسیقی را در صفحه قفل گوشی خود کنترل کنید.

۵- استفاده از ویجت‌های کاربردی اندروید

ویجت ها برنامه اکسسوری یا جانبی هستند که اکثر برنامه هایی که دانلود می کنید، شامل این ویجت هستند! از این رو برای استفاده از ویجت ها روی صفحه هوم گوشی می توانید انگشت خود را روی صفحه نمایشگر نگه دارید تا گزینه های زیر باز شوند که ویجت ها به خودی خود یکی از ترفند‌های اندرویدی هستند. دقیقا در گزینه دوم از سمت راست متعلق به ویجت ها‌ست که با فشردن انگشت‌تان می توانید ویجت‌های نصب شده اعم از ویجت ساعت، آب و هوا، ایمیل و.. را مشاهده کنید. برای انتقال آنها به صفحه هوم باید دست‌تان را روی هر یک از آنها نگه دارید و به سمت صفحه هوم بکشید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین