با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
۷ترفند مخفی در ویندوز۱۱
عکس : ترفندهای مخفی در ویندوز۱۱

حالت دارک مود را فعال کنید
گزینه تغییر رنگ به رنگ تیره تر، فرایندی است که در بسیاری از برنامه های مختلف وجود دارد و در ویندوز ۱۱ نیز این امکان برایتان فراهم است. اگر شما حالت دارک مود را ترجیح می دهید، در قسمت خالی دسکتاپ، راست کلیک کنید و گزینه Personalize را انتخاب کنید و به قسمت Color بروید و از منویی که وجود دارد، از قسمت Choose your mode، گزینه DARK را انتخاب کنید.با Focus تمرکزتان را بیشتر کنید

زمانی که نیاز به تمرکز بیشتری دارید، گزینه Focus Assist به کارتان می آید. این گزینه برای جلوگیری از نمایش اعلان ها به کارتان می آید. برای این کار به بخش تنظیمات بروید و بعد به قسمت System و سپس به Focus help بروید.در صورتی که فقط هشدار را انتخاب کنید، به این معناست که هشدار ها تنها اعلان هایی هستند که باعث آزار شما می شوند. می‌توانید از گزینه Priority Only برای انتخاب سایر اعلان‌هایی که مجاز هستند اقدام کنید و زمان‌هایی که دستیار فوکوس باید به طور خودکار فعال شود را انتخاب کنید.

از طرح بندی های Snap استفاده کنید

اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه چندین برنامه برای اجرا دارید، می دانید که سازماندهی کردن صفحات برای جا به جا شدن آسان تر، کار سختی است. بهترین راه حلی که برای این کار وجود دارد، استفاده از Snap است. نشانگر ماوس خودتان را روی دکمه Maximize/Resize نگه دارید؛ چند طرح برای مرتب کردن سریع پنجره های باز برایتان نشان داده می شود که می توانید یکی را انتخاب کنید.

گزینه های ناخواسته Taskbar را پنهان کنید
در کنار دکمه Start، دکمه‌های Task view و Widgets را مشاهده خواهید کرد. اگر به این موارد نیاز ندارید، می توانید با کلیک راست روی قسمت خالی Taskbar و انتخاب تنظیمات Taskbar، آنها را پنهان کنید. سپس می توانید Task View و Widgets را روشن و خاموش کنید. می توانید همین کار را با دکمه های جستجو و چت انجام دهید.

Edge را در Alt + Tab حذف کنید
Alt + Tab کلید میانبری برای جابه‌جایی بین برنامه های باز و پنجره‌ها است.  در ویندوز ۱۱ شما می توانید برگه‌های مرورگر Edge را در لیست Alt + Tab برای جا به جایی آسان قرار دهید. به قسمت تنظیمات بروید و مسیر System > Multi-tasking را طی کنید و پس از آن، از قسمت منو Alt + Tab  استفاده کنید تا Open windows only برای نادیده گرفتن تب Edge را انتخاب کنید.

تبلیغات را خاموش کنید
برای آن که نمایش تبلیغات ناخواسته را غیرفعال کنید، باید ابتدا به تنظیمات بروید و گزینهPrivacy and security را انتخاب و پس از آن روی General کلیک کنید.با غیرفعال کردن هر ۴ گزینه موجود، می توانید تبلیغات و پیشنهادات غیر مفید را غیرفعال کنید.

میانبرهای منوی  Start
روی دکمه Start کلیک راست کنید یا Windows + X را فشار دهید تا منوی مفیدی نمایش داده شود که دسترسی آسان به تعدادی از اجزای ویندوز ۱۱ را فراهم می کند. این شامل پیوندی به اکسپلورر، تنظیمات و بخش‌های کنترل پنل است.


ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین