با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
گیمفا
گیمفا
تقویم
جمعه 28 اردیبهشت 1403
امیررضا نوذرپور نویسنده : امیررضا نوذرپور
.
۱۰ شخصیت شرور برتر در انیمیشن‌های ابرقهرمانی
عکس : شخصیت های شروردر انیمیشن‌
.

امروزه فیلم‌های ابرقهرمانی در هالیوود بسیار پرطرفدار هستند و به این خاطر ممکن است انیمیشن‌های ابرقهرمانی آن توجهی که لایقش هستند را دریافت نکنند.به گزارش سرویس اخبار انیمیشن سایت شات ایکس و به نقل از گیمفا با اینحال انیمیشن‌های The Incredibles و Spider-Man: Across the Spider-Verse نشان دادند که انیمیشن‌های ژانر ابرقهرمانی چقدر می‌توانند خوب و سرگرم‌کننده باشند. چیزی که باعث جذابیت یک انیمیشن یا فیلم ابرقهرمانی می‌شود، یک شرور کاریزماتیک و جذاب است. در بین انیمیشن‌های ابرقهرمانی شاهد شرورهای جذاب زیادی هستیم که در ادامه شرورهای برتر این انیمیشن‌ها را معرفی می‌کنیم.۱۰- Screenslaver (انیمیشن The Incredibles 2)

انیمیشن The Incredibles 2 شرور جدیدی به اسم Screenslaver را معرفی می‌کند که معتقد بود مردم بیش از حد به صفحه‌های نمایش وابسته‌اند. البته این شرور در واقع پوششی برای شخصیت Evelyn Deavor است تا از قانونی شدن دوباره‌ی ابرقهرمان‌ها جلوگیری کند که درنهایت توسط خانم شگفت‌انگیز و خانواده‌اش شکست می‌خورد.

با اینکه شاید شرور بودن Evelyn Deavor از قبل مشخص بود، اما همچنان شرور خوب و قانع‌کننده‌ای را شاهد بودیم. نقشه‌ی او برای ممنوعیت همیشگی ابرقهرمانان با کنترل کردن ذهن‌هایشان برای انجام کارهای شرورانه، هوشمندانه بود؛ هرچند که این نقشه موفقیت‌آمیز نبود.۹- Lex Luthor And Lulu (انیمیشن DC League of Super-Pets)

انیمیشن DC League of Super-Pets
عکس : انیمیشن DC League of Super-Pets

انیمیشن DC League of Super-Pets، انیمیشن سرگرم‌کننده و جالبی است که در آن حیوانات خانگی شخصیت‌های دنیای DC نقش اصلی را دارند. شخصیت‌های منفی این انیمیشن لکس لوتر و خوکچه‌ی هندی‌اش به اسم لولو هستند. لولو بعد از قرار گرفتن در معرض کریپتونایت نارنجی، قدرت‌های ویژه‌ای بدست می‌آورد که او را تبدیل به یک تهدید برای دیگر ابرحیوانات خانگی می‌کند.

به طور کل انیمیشن DC League of Super-Pets و شرورهایش جوری ساخته نشده که آن را جدی بگیریم؛ لکس لوتر و لولو لحظات خنده‌دار زیادی در این انیمیشن دارند و در عین حال شرارت و تهدید خودشان را در مقابل قهرمانان نشان می‌دهند که این انیمیشن را جذاب و پرنشاط نگه می‌دارد.۸- Yokai (انیمیشن Big Hero 6)

انیمیشن Big Hero 6
عکس : انیمیشن Big Hero 6

Yokai شرور ماسک‌داری است که نانوبات‌های هیرو هامادا را در انیمیشن Big Hero 6 می‌دزدد. در ادامه مشخص می‌شود که Yokai درواقع دکتر رابرت کالاهان است؛ یک دانشمند که تصور می‌شد مرده و می‌خواهد انتقام مرگ تصادفی دخترش را از همکار سابقش بگیرد. درنهایت کالاهان وقتی می‌فهمد که دخترش زنده است، خودش را تسلیم می‌کند.

در نیمه‌ی اول انیمیشن Big Hero 6 شخصیت Yokai بسیار تهدیدآمیز و خطرناکی است اما وقتی هویتش آشکار می‌شود، مقدار مرموز بودنش کاهش می‌یابد. او با نانوبات‌هایش قادر به انجام هرکاری بود و تقریبا به انجام هدف شومش نزدیک بود.۷- The Phantasm (انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm)

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm در خط زمانی انیمیشن سریالی محبوب Batman با صداپیشگی کوین کانروی در نقش بتمن رخ می‌دهد. The Phantasm شرور ماسک‌دار و مرموزی است که دست به کشتار سران مافیا می‌زند. درنهایت بتمن می‌فهمد که پشت این نقاب، عشق سال‌های دور زندگی‌اش، آندریا بومونت است.

The Phantasm ثابت می‌کند که یکی از بهترین شخصیت‌های منفی در دنیای بتمن است. آندرا بومونت بروس وین را به چالش می‌کشد و بروس وین جدای از مبارزه‌اش با او، نمی‌تواند علاقه‌اش را نادیده بگیرد. این چالش باعث می‌شود تا مخاطبین بیشتر با جنبه‌های انسانی بتمن و زندگی‌اش آشنا شوند۶- Kingpin (انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse)

اولین حضور شخصیت Kingpin در یک فیلم یا انیمیشن سینمایی مرد عنکبوتی، در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse بود. ویلسون فیسک پس از دست دادن همسر و پسرش در تصادف، تمام پولش را صرف ساختن ماشینی می‌کند که از طریق آن وارد مولتی‌ورس شود تا خانواده‌اش را پیدا کند.

ویلسون فیسک با توجه به طراحی شخصیتش، شروری است که به لحاظ فیزیکی با ابهت است. Kingpin در این انیمیشن به طرز خنده‌داری هیکل بسیار بزرگی دارد و کله‌اش نسبت به بقیه‌بدنش کوچکتر است. با اینکه جنبه‌های کمدی در شخصیت او وجود دارد اما فیسک سرگذشت غمناکی دارد که هدفش را قابل درک می‌کند.۵- Professor Zoom (انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox)

انیمیشن Justice League: The Flashpoint Paradox یکی از بهترین داستان‌های فلش درباره مولتی‌ورس است. فلش پس از بازگشت به زمان گذشته و نجات مادرش، در دنیای بسیار متفاوتی بیدار می‌شود. در ادامه بری آلن متوجه می‌شود که پرفسور زوم یا همان فلش معکوس شاید مسئول ویرانی‌ها در دنیای جدید باشد.

پرفسور زوم همیشه بزرگترین دشمن فلش بود؛ اما در این داستان مشخص می‌شود که فلش بزرگترین دشمن خودش است. پرفسور زوم در این داستان مسئول تمام مشکلات نیست و این خود بری آلن است که باعث به وجود آمدن این مشکلات شده است. با اینحال پرفسور زوم تمام تلاش خودش را می‌کند تا جلوی فلش را برای درست کردن اوضاع بگیرد.

۴- Megamind (انیمیشن Megamind)

Megamind در انیمیشن Megamind
عکس : Megamind در انیمیشن Megamind

Megamind موجود فضایی‌ای است که برای فرار از سیاره‌ی درحال نابودی‌اش به زمین آمد. او پس از بزرگ شدن توسط جنایتکاران، تبدیل به بزرگترین شرور جهان و دشمن مترومن شد. همه چیز پس از اینکه مترومن را می‌کشد تغییر می‌کند و کم‌کم متوجه می‌شود که دیگر نمی‌خواهد یک شرور باشد.

به عنوان یک شرور، Megamind بدون شک کاریزما و جذابیت دارد، حتی با اینکه شاید فقط یک بار در کارهایش موفق بوده باشد. او شخصیتی پیچیده و قابل لمس دارد و تبدیل شدن او از یک شرور به یک قهرمان، یکی از بهترین داستان‌ها درباره رستگاری شخصیت در داستان‌های ابرقهرمانی است.۳- Spot (انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse)

خاستگاه شخصیت Spot در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse خنده‌دار و شاید کمی احمقانه بنظر برسد. اما با اینحال با افزایش قدرت‌هایش، متوجه می‌شود که می‌تواند با قدرت‌هایش مولتی‌ورس را کنترل کند و هرج‌و‌مرجی راه می‌اندازد که حتی انجمن عنکبوتی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شخصیت Spot ترکیب خوبی از کمدی و درام است و همزمان هم مخاطبین را می‌خنداند و هم آن‌ها را درباره سرنوشت مایلز مورالز نگران می‌کند. همچنین این شخصیت در این انیمیشن هنوز شکست نخورده است و مایلز مورالز و دوستانش در سری بعد از این انیمیشن باید به سراغ او بیایند.۲- Syndrome (انیمیشن The Incredibles)

Syndrome  در انیمیشن The Incredibles
عکس : Syndrome در انیمیشن The Incredibles

در عصر طلای ابرقهرمانان، بادی پاین طرفدار شماره یک آقای شگفت‌انگیز بود؛ اما بعد از یک دیدار ناامیدکننده با آقای شگفت‌انگیز، سرخورده می‌شود. او مولتی میلیاردر می‌شود و برای خود تجهیزاتی می‌سازد که از آن‌ها به عنوان قدرت‌های ابرقهرمانی استفاده می‌کند. پس از این او خود را برترین ابرقهرمان می‌داند و تلاش می‌کند تا باقی ابرقهرمان‌ها را حذف کند.

Syndrome در این انیمیشن اهداف بسیار شرورانه‌ای دارد و نشان می‌دهد که یک اتفاق بد چگونه می‌تواند زندگی یک نفر را برای همیشه عوض کند. او با وجود اهداف شرورانه‌اش، کاملا درباره ابرقهرمان‌ها اشتباه نمی‌کند؛ مردم بیش از اندازه به آن‌ها تکیه می‌کنند و متوجه نیستند که آن‌ها هم آدم‌های کاملی نیستند.۱- Joker (انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker)

وقتی صحبت از شرورهای انیمیشنی باشد، نمی‌شود یاد جوکر با صداپیشگی مارک همیل نیفتیم. در انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker، بتمن جدید تری مک‌گینیس و استادش بروس وین باید با جوکری مبارزه کنند که پس از سال‌ها بازگشته است.

نسخه‌های مارک همیل از جوکری یکی از بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌هایی است که تابحال به تصویر کشیده شده و در عین جذابیت و کاریزماتیک بودن، نمونه‌ی کاملی از یک شخصیت دنیای DC است. صداپیشگی و اجرای مارک همیل در نقش جوکر بی‌نظیر است و ثابت می‌کند که بهترین شرور در انیمیشن‌های ابرقهرمانی است.

منبع: CBR۱- Joker (انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker)

جوکر در انیمیشن Return of the Joker
عکس : جوکر در انیمیشن Return of the Joker

وقتی صحبت از شرورهای انیمیشنی باشد، نمی‌شود یاد جوکر با صداپیشگی مارک همیل نیفتیم. در انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker، بتمن جدید تری مک‌گینیس و استادش بروس وین باید با جوکری مبارزه کنند که پس از سال‌ها بازگشته است.

نسخه‌های مارک همیل از جوکری یکی از بهترین و محبوب‌ترین شخصیت‌هایی است که تابحال به تصویر کشیده شده و در عین جذابیت و کاریزماتیک بودن، نمونه‌ی کاملی از یک شخصیت دنیای DC است. صداپیشگی و اجرای مارک همیل در نقش جوکر بی‌نظیر است و ثابت می‌کند که بهترین شرور در انیمیشن‌های ابرقهرمانی است.

منبع: CBR

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین