با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل پنسل جدید احتمالاً برای اولین‌بار قابلیت بازخورد هپتیکی خواهد داشت
عکس : اپل پنسل

اپل 18 اردیبهشت‌ماه مراسمی برگزار می‌کند تا احتمالاً از آیپد های جدید و چند دستگاه دیگر پرده بردارد. یکی از این دستگاه‌ها قلم جدید خواهد بود که بلومبرگ مدعی شده برای اولین‌بار از قابلیت بازخورد هپتیکی برخوردار می‌شود. این ویژگی به اپل پنسل اجازه خواهد داد تا حس استفاده واقع‌گرایانه‌تری داشته باشد.

به گزارش سرویس اخبار گجت سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ در یادداشت جدیدی اعلام کرده است که نسل جدید قلم اپل از قابلیت بازخورد هپتیکی پشتیبانی می‌کند. اگرچه جزئیات کمی درباره این ویژگی در دسترس است، اما می‌توان تصور کرد که این قلم جدید بتواند بسته به ابزاری که برای طراحی انتخاب کرده و کاری که مشغول آن هستید، بازخوردهای حسی متفاوتی به شما بدهد.

اپل پنسل احتمالاً به بازخورد هپتیکی مجهز می‌شود

به‌علاوه، بازخورد هپتیکی می‌تواند با توجه به صفحه‌ای که روی آن کار می‌کنید، حس متفاوتی را القا کند. مثلاً این احتمال وجود دارد که اگر کاربر قلم را از روی یک دکمه حرکت دهد، احتمالاً احساس عبور از یک مانع را دریافت خواهد کرد. قبلاً در پتنت‌ها به ایده استفاده از بازخورد هپتیکی اشاره شده بود.

افزون‌براین، وب‌سایت 9to5Mac قبلاً در کد نرم‌افزارهای اپل اشاره به جسچرهای اضافه برای اپل پنسل جدید را کشف کرده بود. برای نمونه، جسچر جدید «فشاردادن» منویی را باز می‌کند که متناسب با کار زیر دست شماست.

اپل احتمالاً در مراسم 18 اردیبهشت‌ماه از محصولات متنوعی رونمایی خواهد کرد. بلومبرگ می‌گوید نسخه جدید آیپد پرو با نمایشگر OLED می‌تواند به‌جای استفاده از تراشه M3، به‌طور مستقیم به‌سراغ تراشه M4 برود تا قابلیت‌های هوش مصنوعی را به کاربران عرضه کند. این شرکت نسبت به رقبا در حوزه هوش مصنوعی عقب مانده و این اتفاق به کسب‌وکار آن‌ها آسیب زده است. در نتیجه عجیب نیست که کوپرتینویی‌ها با شتاب بیشتری بخواهند به رقابت در این فضا ملحق شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین

مقالات و اخبار مرتبط