با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
باشگاه خبرنگاران جوان
تقویم
- 18 تیر 1402
Avatar
.
۵ گیاه آپارتمانی خطرناک برای کودکان
عکس : گیاه آپارتمانی خطرناک برای کودکان
.

یک متخصص اطفال انگلیسی به نام کیسی به والدین هشدار داده است که گروهی از گیاهان را در خانه نگهداری نکنند، زیرا اگر کودکان به طور تصادفی آن‌ها را بخورند ممکن است سمی باشند. مهمترین این گیاهان به شرح زیر است:

گیاه دیفن باخیا

کیسی گفت که جویدن گیاه دیفن باخیا منجر به ترشح زیاد بزاق و احساس سوزش شدید و به دنبال آن تورم لب ها، دهان، زبان و گلو می‌شود. همچنین باعث ایجاد مشکل در تنفس و بلع می‌شود و مانع از حرکت زبان و در نتیجه باعث می‌شود فرد نتواند صحبت کند و این حالت ممکن است تا چند روز ادامه یابد.

////5 <strong> <strong> گیاه آپارتمانی </strong> خطرناک برای کودکان </strong>


سوسن یا نیلوفر صلح

گل سوسن یا نیلوفر صلح در صورت لمس یا دست زدن می‌تواند باعث درماتیت تماسی شوند. اگر بلعیده شود، باعث احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش و به دنبال آن تورم لب ها، دهان و زبان می‌شود.

درماتیت تماسی نوعی اگزما است که در اثر تماس با ماده‌ای ایجاد می‌شود که باعث خارش، تاول، خشکی و ترک پوست می‌شود. این واکنش معمولاً در عرض چند ساعت یا چند روز پس از قرار گرفتن در معرض یک محرک یا آلرژن رخ می‌دهد.

////5 <strong> <strong> گیاه آپارتمانی </strong> خطرناک برای کودکان </strong>


گیاه پوتوس

تمام قسمت‌های گیاه پوتوس حاوی کریستال‌های سوزنی‌مانند اگزالات کلسیم است که در صورت جویدن یا خوردن، می‌تواند باعث درد فوری یا سوزش و تورم لب‌ها، دهان، زبان و گلو شود. شیره آن نیز می‌تواند باعث درماتیت تماسی و همچنین سوزش چشم شود.////5 <strong><strong>گیاه آپارتمانی</strong> خطرناک برای کودکان</strong>

گیاه زاموفیلیا یا نگین زنگبار

تمام قسمت‌های گیاه زاموفیلیا یا نگین زنگبار سمی است و والدین باید این گیاه را دور از دسترس بچه‌های خود نگه دارند، زیرا در صورت جویدن یا بلعیدن می‌تواند باعث درد فوری یا احساس سوزش و تورم لب‌ها، دهان، زبان و گلو شود. انگشتان حساس نیز ممکن است در اثر لمس این گیاه دچار درماتیت تماسی شوند.

////5 <strong><strong>گیاه آپارتمانی</strong> خطرناک برای کودکان</strong>

گیاه سنسیو یا رشته مروارید

 گیاه سنسیو یا رشته مروارید شبیه رشته‌ای از مروارید‌های سبز است که از گلدان آویزان شده‌اند و همین موضوع آن را برای کودکان جذاب می‌کند.

خوردن این گیاه ممکن است باعث بیماری‌های جزئی مانند استفراغ یا اسهال شود. تماس با شیره گیاه می‌تواند باعث تحریک یا بروز بثورات پوستی شود.

////5 <strong><strong>گیاه آپارتمانی</strong> خطرناک برای کودکان</strong>

منبع: 24.ae

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین