با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
«اِمت شییر» مدیرعامل جدید OpenAI است
عکس : اِمت شییر مدیرعامل جدید OpenAI
.

پس از اعلام خبر برکناری «سم آلتمن» از مدیریت « OpenAI »، «میرا موراتی» به عنوان مدیرعامل موقت معرفی شد اما مدیریت او عمر زیادی نداشت و منابع آگاه از انتخاب « اِمت شییر » به عنوان مدیرعامل خبر می‌دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، به نظر می‌رسد « OpenAI » دو روز پس از برکناری ناگهانی «سم آلتمن»(Sam Altman)، «امت شییر»(Emmett Shear) مدیرعامل سابق سرویس پخش زنده ویدیویی «توییچ»(Twitch) را برای مدیریت این استارت‌آپ هوش مصنوعی در نظر گرفته است.

استخدام امت شیر، جدیدترین اتفاق پس از یک آخر هفته پر هرج‌و مرج در یکی از مطرح‌ترین استارت‌آپ‌های جهان است. هیئت مدیره OpenAI اواخر روز جمعه اعلام کردند که آلتمن را برکنار می‌کنند و به طور موقت «میرا موراتی»(Mira Murati) مدیر ارشد فناوری را جایگزین او می‌کنند. آنها در توضیح تصمیم خود گفتند که آلتمن در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده است.وب‌سایت‌های «اینفورمیشن» و «بلومبرگ» هر دو پیشتر در مورد انتصاب «اِمت شییر» گزارش داده بودند. این خبر توسط یک منبع آگاه که بدلیل محرمانه بودن گفتگوها خواست نامش فاش نشود به سی‌ان‌بی‌سی گزارش داده شده است. این در حالیست که سخنگوی OpenAI به درخواست سی‌ان‌بی‌سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

«ساتیا نادلا»(Satya Nadella) مدیرعامل «مایکروسافت» اواخر روز یکشنبه در ایکس نوشت: ما به همکاری خود با OpenAI متعهد هستیم و به نقشه راه محصول خود، توانایی خود برای ادامه نوآوری با همه چیزهایی که در مایکروسافت اعلام کرده‌ایم و در ادامه حمایت از مشتریان و شرکای خود اعتماد داریم. ما مشتاقانه منتظر آشنایی با امت شییر و رهبری جدید گروه OpenAI و همکاری با آنها هستیم.

همچنین، نادلا خاطرنشان کرد که آلتمن قرار است به مایکروسافت بپیوندد و گروه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته را رهبری کند.

نادلا در حساب ایکس نوشت: ما بسیار هیجان‌زده هستیم تا این خبر را منتشر کنیم که سم آلتمن و گِرگ براکمن(Greg Brockman) به مایکروسافت خواهند پیوست تا یک گروه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته را رهبری کنند. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا منابع مورد نیاز برای موفقیت آنها را به سرعت فراهم کنیم.

آلتمن، پست نادلا را به اشتراک گذاشت و یک نظر رازآلود به آن اضافه کرد. او نوشت: ماموریت ادامه دارد.

آلتمن اواخر شنبه شب در ایکس نوشت: من خیلی گروه OpenAI را دوست دارم.

موراتی یکی از کارمندان OpenAI بود که با ایموجی قلب پاسخ داد.

OpenAI که ظاهرا در ماه گذشته در حال مذاکره برای فروش سهام کارکنان با ارزش ۸۶ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاران بود، پس از انتشار چت‌بات ChatGPT خود در اواخر سال ۲۰۲۲ به نامی شناخته‌شده تبدیل شد. این چت‌بات، پاسخ‌های هوشمندانه‌ای را به کاربران می‌دهد که می‌تواند به گفت‌وگوهای عمیق‌تر ختم شود.

آلتمن از سال ۲۰۱۹ مدیریت این شرکت را بر عهده داشت و هم به عنوان مدیر ارشد و هم به عنوان چهره عمومی پژوهش و توسعه محصول هوش مصنوعی آن خدمت می‌کرد.

شییر در ماه مارس از سمت مدیرعامل توییچ که اکنون متعلق به آمازون

است، کنار رفت. او در سال ۲۰۰۷، شرکت نرم‌افزاری «جاستین.تی‌وی»(Justin.tv) را تأسیس کرد. همچنین، شییر یک شریک پاره‌وقت در شتاب‌دهنده «وای کامبینیتر»(Y Combinator) بوده است که آلتمن پیش از پیوستن به OpenAI آن را اداره می‌کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین