با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مارک زاکربرگ از تلاش متا برای توسعه هوش مصنوعی عمومی می‌گوید
عکس : هوش مصنوعی عمومی

متا با پیوستن به لیست شرکت‌هایی که برای ساخت هوش مصنوعی عمومی یا AGI تلاش می‌کنند، در حال سازماندهی مجدد تیم هوش مصنوعی خود است. « مارک زاکربرگ »، مدیرعامل شرکت که تمرکز زیادی روی تحقیقات حوزه هوش مصنوعی متا داشته است، می‌گوید که این تغییر به شرکت کمک خواهد کرد تا تحقیقات خود را سریع‌تر انجام دهد و در نهایت، متا ورس را بهبود بخشد.

متا در حال حاضر برای انجام تحقیقات هوش مصنوعی دو تیم دارد. تیم تحقیقاتی بنیادی هوش مصنوعی (FAID) که کار خود را سال 2013 شروع کرده و تیم دیگری که صرفاً بر تجربیات هوش مصنوعی مولد برای کاربران برنامه‌های خود متمرکز هستند. به گفته زاکربرگ این تغییر باعث می‌شود که تیم‌ها «به یکدیگر نزدیک‌تر» شوند، در حالی که متا می‌خواهد هر دو را گسترش دهد. با این حال، مدیرعامل متا اشاره‌ای نکرد که چه تعداد کارمند ممکن است به بخش‌های هوش مصنوعی آن اضافه شوند، اما با توجه به اینکه غول فناوری از سال 2022 بیش از 20 هزار کارمند را اخراج کرده، افزایش نیروهای آن قابل‌توجه است.

اهداف بلندمدت متا برای ساخت هوش مصنوعی عمومی

در ویدیویی که زاکربرگ در شبکه‌اجتماعی Threads ارسال کرده است، او می‌گوید که این تغییرات در جهت پشتیبانی «از اهداف بلندمدت متا برای ساخت هوش عمومی، منبع‌یابی مسئولانه و در دسترس قرار دادن آن برای همه در زندگی روزمره» اتخاذ شده است. همچنین با وجود این تغییر، زاکربرگ تلاش می‌کند تا متا را به‌ یک شرکت پیشرو در زمینه هوش مصنوعی تبدیل کند.

ساخت هوش مصنوعی AGI که اغلب با هوش انسانی مقایسه می‌شود، برای بسیاری از شرکت‌ها مانند OpenAI ، x.ai و گوگل به برنامه خاصی تبدیل شده است.

زاکربرگ همچنین اشاره کرد که هیچ برنامه‌ای برای کنار گذاشتن متاورس ندارد، زیرا به گفته او، این فناوری از پیشرفت‌های هوش مصنوعی نیز بهره خواهد برد. او گفت: «دو بخش اصلی ما، یعنی هوش مصنوعی و متاورس به یکدیگر متصل هستند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین