با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هوش مصنوعی ترامپ را رییس جمهور بعدی آمریکا معرفی می‌کند!
عکس : دونالد ترامپ

یک سرویس تولید عکس با هوش مصنوعی برخلاف دستورالعمل خود در پاسخ به درخواست ها برای ساخت عکس رییس جمهور آمریکا، فقط عکس دونالد ترامپ را می سازد.

به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از مهر «مید جورنی» یک تولید کننده محبوب عکس با هوش مصنوعی، با وجود آنکه اعلام کرده بود اجازه نمی دهد کاربران قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از تصاویری از جوبایدن و دونالد ترامپ ایجاد کنند، برخلاف این روند عمل کرده است. هنگامیکه خبرنگاران از سرویس خواستند تصویر رییس جمهور آمریکا را بسازد، این سیستم 4 عکس با استایل های مختلف از دونالد ترامپ رییس جمهور سابق این کشور را تولید کرد. همچنین زمانیکه از میدجورنی خواسته شد تصویر رییس جمهور آینده آمریکا را بسازد، ابزار بازهم عکس هایی از ترامپ ساخت.

تصویر رییس جمهور آمریکا در هوش مصنوعی مید جورنی
عکس : تصویر رییس جمهور آمریکا در هوش مصنوعی مید جورنی

در کنار این موارد وقتی از سرویس خواسته شد تصویری از رییس جمهور فعلی آمریکا بسازد، 3 عکس از ترامپ و یک عکس از باراک اوباما(دیگر رییس جمهور سابق آمریکا) تولید شد.

پلتفرم در یکی از موارد درخواست برای تولید عکس رییس جمهور پاسخ داده بود: اعضای میدجورنی به جلوگیری از استفاده دونالد ترامپ و جوبایدن طی بازه انتخابات ریاست جمهوری رای داده اند.


عکس های ترامپ با هوش مصنوعی
عکس : عکس های ترامپ با هوش مصنوعی

با این وجود برخی کاربران ایکس توانسته بودند این پلتفرم را وادار به تولید عکس های ترامپ کنند. آزمایش ها نشان می دهد دستورالعمل ها برای جلوگیری از کاربران از تولید عکس ترامپ وبایدن قبل از انتخابات ریاست جمهوری کافی نیست و در واقع افراد به راحتی می توانند آنها را دور بزنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین