با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
.
آئودی Q4 E-Tron با نادین خودرو به بازار ایران وارد می شود
عکس : ایترون کیو 4

برند آئودی ازجمله نام‌های مشهور صنعت خودروسازی آلمان است که در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری دارد. این برند با وجود شهرت فراگیر، حضور چندانی در بازار ایران نداشته است و حتی در گذشته نیز خودروهای آئودی در بازار ایران ناشناخته بودند. اکنون شرکت نادین خودرو تصمیم به عرضه کراس‌اوور الکتریکی آئودی Q4 E-Tron به بازار گرفته است. این شرکت با انتشار تصاویر این خودرو در انبار خودروهای وارداتی، آغاز فعالیت خود را در بازار ایران اعلام کرد.

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو آئودی Q4 E-Tron در واقع نسخه الکتریکی آئودی Q4‌ است. این خودرو در قالب نسخه‌های مختلفی روانه بازار شده است که تیپ آن‌ها با یک عدد دو رقمی مشخص می‌شود. تیپ پایه این کراس‌اوور با عدد 35 شناخته می‌شود. نسخه‌های وارداتی به ایران از تیپ‌های میانی 40 و 50 هستند.

مشخصات آئودی Q4 E-Tron

آئودی Q4 E-Tron در تیپ 40 از تک موتور الکتریکی نصب شده روی محور عقب نیرو می‌گیرد. این موتور حداکثر 201 اسب‌بخار قدرت و 310 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. شتاب صفر تا صد این تیپ، 8.5 ثانیه اعلام شده است. تیپ قوی‌تر آئودی Q4 ئی ترون با پسوند 50 به دو موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب مجهز است. این موتورها در مجموع 313 اسب‌بخار قدرت و 472 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کنند. شتاب صفر تا صد این تیپ، 6.8 ثانیه اعلام شده است.

نسخه‌های وارداتی آئودی به ایران،‌ ساخت چین هستند و توسط شرکت فاو چین مونتاژ شده‌اند. باتری این نسخه‌ها نیز ساخت چین است و 84 کیلووات ساعت ظرفیت دارد. برد آئودی Q4 ئی ترون در تیپ 40 معادل 605 کیلومتر و در تیپ 50 معادل 560 کیلومتر خواهد بود. شارژ کامل باتری‌های این خودرو با برق شهری، 12 ساعت به طول می‌انجامد.

ورود خودروهای برقی برند آئودی به ایران اتفاق مبارکی است. با این حال باید پیش‌زمینه ارائه خدمات پس از فروش به این خودروها نیز فراهم شود. آئودی Q4 E-Tron یک خودرو برقی پیچیده است و تعمیرات آن نیاز به آموزش دقیق پرسنل فنی دارد. در غیر این صورت خودروهای آئودی به سرعت در خیابان‌های ایران به ورطه نابودی کشیده خواهند شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین