با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
به‌زودی کامیون‌های خودران به جاده‌ها می‌آیند!
عکس : کامیون‌ خودران
.

براساس گزارش ورج، شرکت سازنده فناوری‌های خودران Aurora Innovation که طراحی، معماری و سیستم سخت‌افزاری خودران خود برای کامیون‌ ها را به پایان رسانده، قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ تعداد انگشت‌شماری کامیون بدون راننده را روانه بازار کند‌‌.کامیون‌های Aurora driver مجهز به سیستم خودران و بدون نیاز به راننده، قرار است با کمک کمپانی آلمانی continental تا سال ۲۰۲۷ به تولید انبوه رسیده و وارد جاده‌ها شوند.

شرکت Aurora که سال ۲۰۱۷ توسط فارغ‌التحصیلان تسلا، اوبر و Waymo تأسیس شد، اعلام کرده که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ تعداد ۲۰ دستگاه کامیون کاملاً خودران را راه‌اندازی کند و برای سال ۲۰۲۵ تعداد آن‌ها را به حدود ۱۰۰ دستگاه برساند و درنهایت آن‌ها را به شرکت‌های دیگر بفروشد.

شرکت Aurora علاوه بر شرکت آلمانی تولید قطعات خودرو continental با کمپانی‌های Volvo و Paccar نیز قراردادی به ثبت رسانده تا فناوری خودران خود را در کامیون‌های این شرکت‌ها نیز استفاده کند‌‌.

شرکت‌های تسلا و کروز (Cruise) در چند سال گذشته بر روی توسعه فناوری خودران تمرکز ویژه‌ای داشته‌اند، اما پروژه با موفقیت پیش نرفته و همواره با مشکلات امنیتی برای عابران پیاده همراه بوده است.

شرکت Aurora امیدوار است تا با رویکردی سنجیده و محافظانه‌کارانه، با همکاری Continental، در کارخانه‌های تگزاس خود روی ساخت و آزمایش نسخه‌های اولیه فناوری‌اش تمرکز کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام