با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت بیت کوین از 60 هزار دلار عبور کرد
عکس : قیمت بیت کوین
.

قیمت بیت کوین ، به‌عنوان بزرگ‌ترین رمزارز بازار، بالاخره پس از دو سال و سه ماه دوباره از مرز 60 هزار دلار فراتر رفت. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته رشد بالغ بر 6 درصدی را تجربه کرده است و به‌نظر می‌رسد که روند صعودی آن همچنان ادامه دارد.به گزارش سرویس اخبار ارز دیجیتال سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس داده‌های صرافی‌های بزرگ ازجمله بایننس، قیمت بیت کوین از 60 هزار دلار فراتر رفته است و در زمان نگارش این مطلب، در حدود 60,400 دلار معامله می‌شود. قیمت این ارز دیجیتال در نمودار هفتگی رشد بیش از 13 درصدی و در مقیاس ماهانه، رشد 37 درصدی را تجربه کرده است.

آخرین‌بار در 12 نوامبر 2021 قیمت بیت کوین به بالای 60 هزار دلار رسیده بود. در آن زمان، پس از این رکورد، روند نزولی این رمزارز آغاز شد و درنهایت قیمت آن با سقوط 67 درصدی، به 19,297 دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین تا حد زیادی تحت تأثیر انتظار موجود برای رویداد Halving یا نصف‌شدن پاداش استخراج هر بلاک در زنجیره بلوکی آن است. با این اتفاق معمولاً موجی از تقاضا برای خرید این رمزارز به‌وجود می‌آید و قیمت بالا می‌رود.

افزون‌براین، موج صعودی بیت کوین در شرایطی رقم می‌خورد که دو روز پیش، صندوق‌های قابل‌معامله (ETF) بیت کوین در ایالات‌متحده رکورد تاریخی حجم معاملات روزانه خود را با رقم 2.4 میلیارد دلار شکستند. 9 صندوق قابل‌معامله بزرگ این رمزارز در روز 28 فوریه نیز برای دومین روز متوالی حجم معاملاتی بالغ بر 2 میلیارد دلاری داشتند.

گفتنی است که بالاترین قیمت تاریخی بیت کوین 69 هزار دلار است که به نوامبر 2021 بازمی‌گردد. حالا با توجه به شرایط بازار باید دید که آیا دستیابی به این قیمت و حتی عبور از آن دوباره ممکن خواهد شد یا خیر. توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها امری پرریسک محسوب می‌شود و دیجیاتو توصیه‌ای برای معامله در این بازار ندارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین