با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دیجیاتو
دیجیاتو
تقویم
سه شنبه 22 اسفند 1402
 ایمان صاحبی نویسنده : ایمان صاحبی
.
ارزش بازار بیت کوین از نقره بیشتر شد
عکس : جایگاه بیت کوین در رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌های جهان
.

ارزش بازار بیت کوین با عبور از قیمت تاریخی 71 هزار دلار، حالا بیشتر از نقره شده و هشتمین دارایی باارزش جهان محسوب می‌شود.به گزارش سرویس اخبار ارز دیجیتال سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو رشد بیت کوین ادامه دارد و با عبور قیمت این رمزارز از حد تاریخی 71 هزار دلار، ارزش بازار آن حالا به 1.4 تریلیون دلار رسیده است. بااین‌حساب، بزرگ‌ترین ارز دیجیتالی دنیا حالا دارای ارزش بازاری بیشتر از نقره است و هشتمین دارایی ارزشمند جهان محسوب می‌شود.

براساس داده‌های CompaniesMarketCap، بیت کوین درحال‌حاضر در حدود قیمت 71,800 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن 1.41 تریلیون دلار است، درحالی‌که ارزش بازار نقره 1.38 تریلیون دلار برآورد می‌شود؛ بنابراین بزرگ‌ترین رمزارز دنیا در رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌ها در جایگاه بالاتری قرار گرفته است.

ارزش بازار بیت کوین حالا بیشتر از شرکت متا با 1.28 تریلیون دلار و در یک قدمی آلفابت یا گوگل با 1.68 تریلیون دلار قرار دارد. هم‌اکنون ارزشمندترین دارایی جهان طلا است که با ارزش بازار 14.6 تریلیون دلار، با اختلاف بسیار زیاد در صدر قرار دارد. پس از طلا، سهام مایکروسافت با ارزش بازار 3.01 تریلیون دلار در جایگاه دوم دیده می‌شود.

جایگاه بیت کوین در رده‌بندی باارزش‌ترین دارایی‌های جهان

از حدود سه ماه پیش، بازار در انتظار برای تأیید صندوق‌های قابل معامله (ETF) بیت کوین شروع به رشد کرد. این رمزارز در ادامه با توجه به انتظارات نسبت به کاهش نرخ بهره به رشد خود ادامه داد و حالا در آستانه جدیدترین رویداد نصف‌شدن یا Halving روند صعودی خود را حفظ کرده است.

رویداد نصف‌شدن موجب کاهش پاداش استخراج‌کنندگان بیت کوین می‌شود و معمولاً تقاضا برای این ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد. این رویداد تاکنون سه بار دیگر رخ داده است و در چهارمین دفعه، پاداش استخراج را از 6.25 به 3.125 بیت کوین کاهش خواهد داد.

دومین رمزارز بزرگ بازار، یعنی اتریوم، درحال‌حاضر در حدود قیمت 4000 دلار معامله می‌شود و ارزش کل بازار آن 486 میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال در جایگاه بیستم رده‌بندی ارزشمندترین دارایی‌های جهان قرار دارد.

گفتنی است که بازار رمزارزها بازاری پرریسک محسوب می‌شود و دیجیاتو توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در آن ارائه نمی‌کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین