با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چگونه شماره‌ها را در آیفون وارد لیست سیاه یا Blacklist کنیم؟
عکس : اضافه کردن شماره به بلک لیست آیفون

یکی از قابلیت‌هایی که در تمامی گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود؛ امکان بلاک کردن مخاطبین و شماره‌ها است که برای جلوگیری از تماس‌ها و پیامک‌های تبلیغاتی یا افراد مزاحم کاربرد فراوانی دارد. پس از قرار دادن یک شماره یا مخاطب در لیست سیاه آیفون ، دیگر هیچ تماس تلفنی، پیامک، آی‌مسج یا فیس‌تایم را از آن دریافت نخواهید کرد.

در ادامه این مطلب، نحوه بلاک کردن شماره‌ها و افزودن مخاطبین به لیست سیاه در گوشی‌های آیفون را به شما نمایش خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

چگونه شماره‌ها را در آیفون وارد لیست سیاه یا Blacklist کنیم؟

در صورتی که شماره مورد نظر در لیست مخاطبین شما قرار دارد؛ می‌توانید از این روش آن را به لیست سیاه اضافه کنید. ابتدا وارد منوی تنظیمات گوشی شوید و پس از کمی اسکرول به سمت پایین، منوی Phone را باز کنید. در این منو، گزینه Blocked Contacts را که در بخش پایینی صفحه قرار دارد انتخاب کنید. روی گزینه Add New تپ کرده و سپس کانتکت مورد نظر خود برای افزودن به Blacklist را از لیست مخاطبین انتخاب کنید. پس از انجام این پروسه، مخاطب انتخاب شده دیگر امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک به شما را نخواهد داشت.

در صورتی که شماره مورد نظر در لیست مخاطبین شما وجود نداشته و قصد افزودن آن به مخاطبین را نیز ندارید؛ به اپلیکیشن Phone مراجعه کرده و سپس وارد بخش Recent شوید. پس از ورود به این بخش، شماره مورد نظر خود را پیدا کرده و روی گزینه «i» کنار آن تپ کنید؛ سپس در بخش پایینی صفحه گزینه Block This Caller را انتخاب کنید.

همانطور که می‌بینید؛ پروسه بلاک کردن مخاطبین و شماره‌ها در سیستم عامل iOS بسیار ساده است و زمان زیادی را از کاربر نخواهد گرفت. امیدواریم که این مطلب آموزشی، برای شما مفید واقع شده شود و از این پس با نحوه انجام این کار در سیستم عامل iOS آشنا شده باشید. تجربه‌ها و سوالات خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران جی اس ام در میان بگذارید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین