با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ترافیک بالا در بلواسکای با محدودیت‌های اخیر توییتر
عکس : ترافیک بالا در بلواسکای
.

با اعلام محدودیت‌های جدید برای توییتر از طرف ایلان ماسک، شبکه اجتماعی بلواسکای که رقیب توییتر به حساب می‌آید، ترافیک بالا ی ثبت‌نام را تجربه کرده است. به گزارش یورونیوز، پس از اینکه ایلان ماسک، مالک توییتر گفت این شبکه اجتماعی به‌طور موقت برای تعداد پست‌هایی که کاربران می‌توانند در طول شبانه‌روز بخوانند سقف تعیین می‌کند، بلواسکای ، رقیب توییتر اعلام کرد که ترافیک بالا یی از ثبت‌نام را تجربه کرده است.غول شبکه‌های اجتماعی متا هم قصد دارد اپلیکیشن جدید معرفی کند. چند روز پیش، ماسک در توییتی نوشت که به دلیل «سطوح شدید خروج داده‌ها» و «دستکاری سیستم» حساب‌های کاربری تایید شده، تایید نشده و حساب‌های کاربری تایید نشده جدید مشمول محدودیت‌های متفاوتی برای خواندن توییت خواهند بود. ماسک محدودیت‌ها را چندین بار تغییر داد و حالا کاربران می‌گویند که هنگام باز کردن این شبکه اجتماعی با پیام خطای «نرخ بیش از حد مجاز» مواجه شده‌اند. در نتیجه مردم به بلواسکای روی آورده‌اند. بلواسکای یک شبکه اجتماعی نوظهور مبتنی بر متن است که توسط جک دورسی، یکی از بنیان‌گذاران توییتر راه‌اندازی شده است. بلواسکای هنوز در مرحله بتا است و تنها با کد دعوت اجازه ساخت حساب کاربری می‌دهد. اما این شرکت اعلام کرد که سیستم‌هایش «به دلیل ترافیک بی‌سابقه» دچار اختلال شده است.

این پلتفرم همچنین مجبور شد برای ساعاتی ثبت‌نام‌ها را متوقف کند تا مشکلات برطرف شود. بلواسکای در ابتدا در سال ۲۰۱۹، زمانی که دورسی هنوز مدیرعامل توییتر بود کم کم شروع به کار کرد. این برنامه روی یک فناوری شبکه غیرمتمرکز به نام پروتکل «ای‌تی» اجرا می‌شود. این پروتکل، اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را در آینده تقویت خواهد کرد و افراد می‌توانند هویت خود را در چندین پلتفرم حفظ کنند. به گفته بلواسکای تا پایان آوریل امسال تعداد کاربران این شبکه اجتماعی به بیش از ۵۰ هزار اکانت رسیده است. بلواسکای تنها رقیب در حال ظهور توییتر نیست. شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودن از چند ماه پیش مورد توجه قرار گرفته و حالا هم غول رسانه‌های اجتماعی متا گفته که در حال راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی دیگر است. چند روز پس از آنکه ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر محدودیت‌های این شبکه اجتماعی را اعلام کرد، پلتفرم متا خبر از راه‌اندازی اپلیکیشن میکروبلاگینگ به نام «تردز» را منتشر کرد.

تردز، اپلیکیشن مکالمه مبتنی بر متن اینستاگرام، قرار است روز پنج‌شنبه به بازار آید. این اپلیکیشن به کاربران این امکان را می‌دهد تا حساب‌های کاربری در پلتفرم اشتراک عکس را با همان نام حفظ کنند. توییتر اعلام کرد که کاربران این شبکه اجتماعی به زودی باید برای استفاده از «توییت دک» تایید شوند. به گفته این شرکت، این تغییرات ۳۰ روز دیگر اعمال خواهد شد. مشخص نیست که آیا توییتر برای هر دو نسخه جدید و قدیمی «توییت دک» هزینه‌ای از کاربران دریافت خواهد کرد یا خیر. توییت‌دک به‌طور گسترده توسط کسب‌و‌کارها و سازمان‌های خبری برای نظارت آسان محتوا استفاده می‌شود و حالا با اجبار تایید حساب‌های کاربری، درآمد بیشتری برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد. هر فرد برای تایید حساب کاربری‌اش در توییتر باید ماهانه ۸ دلار بپردازد، در حالی که سازمان‌ها برای این تایید ماهانه هزار دلار می‌پردازند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین