با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سورن پلاس XU7P جایگزین پژو پارس مشخصات و امکانات
عکس : سورن پلاس XU7P
.

به گزارش آخرین خودرو، ایران خودرو برنامه دارد تا در پایان سال جاری تولید پژو پارس را متوقف کند. از همین رو قرار است تا نمونه اقتصادی تر سورن پلاس به جای پژو پارس در خطوط تولید مونتاژ شود. سورن پلاس بهینه به عنوان جایگزین پژو پارس مشخصات ضعیف تری نسبت به سورن پلاس فعلی دارد و قوای محرکه ارزان تری بر روی آن نصب شده است. در سورن پلاس فعلی پیشرانه EF7 استفاده می شود. اما سورن پلاس بهینه پیشرانه XU7 پلاس را دارد که بر روی آریسان ۲ و پژو پارس بهینه نصب می شود.مشخصات فنی سورن پلاس بهینه XU7P

سورن پلاس بهینه از نظر فنی تفاوتی با پژو پارس بهینه فعلی ندارد. این خودرو به پیشرانه XU7P مجهز است. پیشرانه سورن پلاس بهینه و پژو پارس بهینه ۱.۸ لیتری و ۸ سوپاپ است و ۹۸ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۶ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده جایگزین پژو پارس، یعنی سورن پلاس بهینه، از نوع ۵ سرعته دستی است که توان را به چرخ های جلو می رساند. این خودرو می تواند در حالت بهینه مصرف سوخت نزدیک به ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را داشته باشد.

مشخصات فنی سورن پلاس بهینه XU7P

سورن پلاس بهینه از نظر سطح امکانات رفاهی تا حدی ضعیف تر از سورن پلاس EF7 بنزینی است. این خودرو به دو کیسه هوا، تریم داخلی پارچه، پشتی برقی صندلی های جلو، رینگ فولادی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، فرمان هیدرولیک، آینه های تاشو برقی، تهویه اتوماتیک، ترمز دیسکی جلو و کاسه ای عقب، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، نشانگر تعویض دنده GSI، سنسور پایش باد تایرها، چراغ روشنایی روز، پوزیشن لامپ، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان و… است. در سورن پلاس بهینه ویژگی هایی مانند کروز کنترل و رینگ آلومینیومی دیده نمی شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین