با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شیائومی SU7؛ خودروی برقی شیائومی که «از پورشه بهتر و از تسلا پیشرفته‌تر» است
عکس : خودروی شیائومی
.

شیائومی، شرکت فناوری چینی معروف به تولید گوشی‌های هوشمند، از اولین خودروی برقی خود رونمایی کرد.به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از العین خودروی SU7 که با همکاری طراحان سابق برندهای BMW و مرسدس بنز ساخته شده، به گفته‌ی لی جون، مدیرعامل شیائومی، در عملکرد نسبت به خودروهای پورشه و تسلا برتری دارد و از فناوری‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کند.

شیائومی SU7 بر اساس معماری اختصاصی مودنا ساخته شده است و از موتور الکتریکی HyperEngine با سرعت تا ۲۱ هزار دوربر‌دقیقه استفاده می‌کند. همچنین، شاسی این خودرو با استفاده از دستگاه‌های ریخته‌گری پیشرفته‌تری نسبت به تسلا ساخته می‌شود.

این شرکت می‌گوید که تیپ پیشرفته‌تر آن با نام SU7 Max، با یک بار شارژ تا ۸۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند و دارای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتربر‌ساعت ۲٫۷۸ ثانیه‌ای است. این شتاب، SU7 Max را از خودروهای تسلا مدل S و پورشه تایکان توربو بهتر می‌سازد.

سیستم اطلاعات-سرگرمی شیائومی SU7 بر اساس سیستم‌عامل HyperOS عمل می‌کند و از مانیتورهای پشتی نیز برخوردار است. همچنین، این خودرو دارای ۲۳ اسپیکر داخلی با استاندارد Dolby Atmos است و از اینترنت اشیاء پشتیبانی می‌کند.

برای دستیابی به سیستم پیشرفته خودران، شیائومی SU7 در تیپ‌های مختلف از یک یا دو پردازنده‌ی NVIDIA Drive Orin و مجموعه‌ای از سنسورها استفاده می‌کند.

شیائومی با ارائه‌ی ویدئویی، توانایی خودروی SU7 را در حرکت در خیابان‌های شلوغ و پارک شدن بدون دخالت راننده نشان داده است. به گفته این شرکت، حسگرهای این خودرو قادرند که با شرایط آب‌و‌هوای برفی و بارانی نیز سازگار باشند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین