با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
لاکچری بازی به سبک چینی/ دنزا آماده رقابت با بیوک
عکس : دنزا D۹ DM-i
.

امیرمسعود عابدین: بیشترین چیزی که در ساخت و طراحی این ون به آن دقت شده، لوکس‌ و تجمل‌گرایی است.سبک طراحی کلی خودرو، شبیه به آن چیزی است که در سایر محصولات دنزا می‌دیدیم.در نمای جلویی با چراغ باریک و کوچک و در کنار آن، یک جلوپنجره بسیار بزرگ روبه‌رو هستیم.معمولا اکثر خودروسازان در طراحی ام‌پی‌وی‌ها، با توجه به فرم خاص بدنه، از جلو پنجره بزرگ استفاده می‌کنند.ادوات مشکی و نقره‌ای رنگ در کنار هم، ترکیب رنگی جذابی را ساخته‌اند.

در نمای کناری، ابعاد بزرگ خودرو بیشتر به چشم می‌خورد.رینگ‌های کوچک و ساده در این قسمت ممکن استکمی توی ذوق بزند.درب کشویی برقی در هر دو طرف وجود دارد.

چراغ‌های متصل در نمای پشتی به چشم می‌خورد.برجستگی و شکستگی موجود در این قسمت، طراحی نمای پشتی را جذاب‌تر کرده است.

با ورود به کابین، یک نمایشگر کیلومترشمار ۱۰.۲۵ اینچی و همچنین یک صفحه نمایش مرکزی ۱۵.۶ اینچی در کنار یک فرمان چند منظوره D کات، بیشترین خودنمایی را دارند.علاوه بر این، قسمت بزرگی از داخل با چرم پیچیده شده است که لوکس بودن خودرو را بیشتر می‌کند.

این خودرو از طرح هفت نفره ۲+۲+۳ استفاده می‌کند و صندلی‌ها دارای عملکردهای گرمایش و تهویه هستند و می‌توانند به صورت الکترونیکی تنظیم شوند.حجم صندوق عقب به شکل استاندارد، ۴۱۰ لیتر است و با خواباندن صندلی‌های عقب، می‌تواند به ۲۳۱۰ لیتر هم برسد.

سیستم پلاگین هیبریدی خودرو، متشکل از یک موتور ۱.۵T و یک موتور برقی و همچنین باتری های Blade BYD است.حداکثر قدرت موتور، ۱۳۶ اسب‌بخار و حداکثر گشتاور ۲۳۱ نیوتن‌متر است.نسخه های دو چرخ محرک و چهار چرخ محرک موجود است.شایان ذکر است که خودروی جدید، به شارژ سریع ۴۵ کیلوواتی مجهز شده است.

در حال حاضر، دنزا D۹ DM-i در محدوده قیمتی ۴۷۲۱۱ تا ۶۲۶۰۰ دلار آمریکا هستند که سه محدوده حرکتی الکتریکی خالص (NEDC) ۵۰ کیلومتر، ۱۸۰ کیلومتر و ۱۹۰ کیلومتر را ارائه می‌کنند.

از ژانویه تا ژوئن امسال، فروش انباشته دنزا D۹ DM-i به ۵۲۳۱۱ دستگاه رسید و آن را به سومین MPV پرفروش در چین تبدیل کرد.تنها در ماه ژوئن، ۱۰۰۱۳ دستگاه فروخته شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین