با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آمازون با یکی از رقبای اصلی ChatGPT در حال توسعه هوش مصنوعی است
عکس : همکاری آمازون و آنتروپیک برای توسعه هوش مصنوعی

باز هم یک شرکت بزرگ فناوری دیگر وارد حوزه تحقیقات هوش مصنوعی مولد شد. آمازون، در یک جدید پست وبلاگ خود، اعلام کرد که منبع محاسبات ابری آن، موسوم به خدمات وب آمازون ( AWS )، به میدان تمرین اصلی برای آنتروپیک ، رقیب ChatGPT، تبدیل خواهد شد.

به نقل از اسلش‌گیر، AWS مدتی است که در دسترس عموم بوده و قدرت محاسباتی، ذخیره‌سازی دیتابیس و بسیاری از کارکردهای دیگر را فراهم می‌کند. همچنین این سرویس، خدمات هوش مصنوعی از پیش‌آموزش‌دیده‌ای را ارائه می‌کند که می‌توانند با استفاده از شتاب‌دهنده‌های پیشرفته یادگیری ماشینی Trainium و Inferentia متعلق به AWS Neuron SDK، بارهای کاری زیادی را به اجرا در آورند. بنابراین، منطقی است که چرا آنتروپیک به سمت این غول فناوری که دارای خدمات ابری از پیش‌برقرارشده‌ای است که برای تحقیقات هوش مصنوعی مولد آماده شده‌اند جذب شده است.

با این همکاری، آنتروپیک موافقت کرد که دسترسی مشتریان AWS به نسخه‌های آینده مدل‌های پایه خود را از طریق Bedrock آمازون (سرویسی که برای ساخت اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شود) فراهم کند. در عوض، آمازون 4 میلیارد دلار در این شرکت هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرد تا یک وضعیت مالکیت جزئی به دست آورد.

برخی از مزایای این معامله شامل دسترسی زودهنگام مشتریان AWS به قابلیت‌های جدید قبل از عرضه رسمی آنها است. علاوه بر این، یک مرکز نوآوری هوش مصنوعی متشکل از کارشناسان توسعه هوش مصنوعی برای کمک به مشتریان AWS با استفاده از مدل‌های آنتروپیک در روند توسعه‌شان مستقر شد.

برخی از اپ‌های چشمگیر قبلا ایجاد شده‌اند

آمازون پیش از این قابلیت‌های هوش مصنوعی را در محصولاتش پیاده‌سازی کرده است. به عنوان مثال، این شرکت بررسی‌های کاربران و فهرست‌های محتوایی تولیدشده توسط AI را ایجاد کرده است. اما اکنون آمازون فکر می‌کند که همکاریش با آنتروپیک باعث ارتقاء بیشتر تجربیات مشتریان با هوش مصنوعی مولد آن خواهد شد. آنتروپیک قبلا از بدراک استفاده کرده است اما نه به عنوان ارائه‌دهنده اصلیش. این شرکت تجارت الکترونیک خاطرنشان کرد که مشتریان قبلاً اپلیکیشن‌های مفیدی با مدل‌های آنتروپیک ایجاد کرده‌اند، از جمله اپ‌هایی که برای تولید پیش‌بینی‌های بازار و ایجاد گزارش‌های تحقیقاتی طراحی شده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین