با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رونمایی از اولین دوچرخه برقی جهان مجهز به ChatGPT
عکس : اورتوپیا اولین دوچرخه برقی جهان مجهز به ChatGPT
.

اورتوپیا(Urtopia) نام شرکتی است که اولین دوچرخه الکتریکی جهان را که به ربات هوش مصنوعی ChatGPT مجهز شده معرفی کرده است تا راکب خود را به صورت خودکار به نزدیک‌ترین کافه برساند یا به او اطلاع دهد که امروز باران خواهد آمد یا نه و به طور کلی می‌توان هر چیزی را از آن پرسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک شرکت پیشرو در صنعت دوچرخه سواری به نام اورتوپیا(Urtopia) راه حلی برای دوچرخه سواری‌های طولانی مدت پیدا کرده است.اورتوپیا در رویداد EUROBIKE ۲۰۲۳ با معرفی اولین دوچرخه الکتریکی جهان که با ChatGPT یکپارچه شده است، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است.

ChatGPT یک ربات گفتگوگر هوش مصنوعی است که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته و در حال حاضر محبوبیت زیادی پیدا کرده و موجی از اشتیاق و توجه را به سمت هوش مصنوعی مولد به راه انداخته است.

این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که دوچرخه الکتریکی هوشمند آن، همراهی استثنایی برای دوچرخه سواران خواهد بود که با کمک ChatGPT و ویژگی‌های تشخیص صدای اورتوپیا، کمک‌های در لحظه را به راکبان ارائه می‌کند.

شکستن مرزها و فراهم کردن دوچرخه سواری برای همه

این شرکت که محصول جدید خود را با عنوان «دوچرخه‌ای با ذهن» یاد می‌کند، ادعا می‌کند که این دوچرخه الکتریکی هر سفری را پر از شگفتی و شادی می‌کند. اورتوپیا با فناوری‌هایی مانند ناوبری GPS داخلی، سیستم ضد سرقت، ویژگی‌های ایمنی هنگام سواری و قابلیت‌های ضبط داده، یک تجربه دوچرخه سواری ایمن و لذت بخش را برای دوچرخه سواران در تمام سطوح ارائه می‌دهد.

نسخه آزمایشی این دوچرخه به نمایش گذاشته شد و کاربران می‌توانستند تنها با فشردن یک دکمه روی فرمان دوچرخه، قابلیت گفتگو با دستیار صوتی ChatGPT را فعال کنند.

دوچرخه‌های الکتریکی این شرکت با سکوهای محبوبی مانند Apple Health و Strava ادغام می‌شوند و امکانات جدیدی را برای دوچرخه سواران ایجاد می‌کنند. همچنین به لطف ادغام داده‌های سلامتی با ساعت‌های هوشمند، دوچرخه سواران می‌توانند بر نوسانات ضربان قلب خود هنگام دوچرخه سواری نظارت کنند.

دوچرخه به این داده‌ها گوش می‌دهد و کمک قدرتی را به طور خودکار تنظیم می‌کند تا تجربه دوچرخه سواری بهتری را برای راکب رقم بزند و دوچرخه سوار بتواند مسافت بیشتری را بپیماید.

سازگاری با Strava این امکان را برای راکبان این دوچرخه فراهم می‌کند تا به راحتی دوچرخه سواری خود را همراه با اعتبار دیجیتالی که به دست می‌آورند، در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این امر برای تشویق بیشتر مردم به استقبال و استفاده از دوچرخه سواری نسبت به سایر اشکال حمل و نقل است که آلاینده هستند.

تلفیقی از هنر و فناوری

تعهد اورتوپیا به ویژگی‌های هوشمند و پایداری زیست محیطی توجه طراح صنعتی مشهور «هارتموت اسلینگر» را به خود جلب کرده است.

بنیانگذار شرکت Frog Design و ذهن خلاق پشت مفهوم طراحی نمادین «سفید برفی» اپل با این شرکت همکاری کرده است تا Urtopia Fusion را در رویداد EUROBIKE ۲۰۲۳ رونمایی کند.

دوچرخه اورتوپیا فیوژن(Urtopia Fusion) جدید و بسیار مورد انتظار و یک اثر هنری با بدنه کامل فیبر کربنی با وزن کمتر از ۲۰ کیلوگرم است. طراحی صنعتی شیک آن و سازگاری آن با تمام جاده‌ها، اسلینگر را بر آن داشت تا آن را «آیفونی در دنیای دوچرخه‌های الکتریکی» لقب دهد.

ادغام ChatGPT با این دوچرخه به دوچرخه‌سوار اجازه می‌دهد تا از دوچرخه برای رسیدن به نزدیکترین کافه یا هر جایی که راکب می‌خواهد، کمک بگیرد و همچنین می‌تواند از ربات بخواهد تا مکالمه‌ای را در مورد هر موضوعی، همانطور که در یک ویدیوی تبلیغاتی نشان داده شده است، شروع کند.

در حالی که صدای دوچرخه در آن ویدیو تقریباً رباتیک و مصنوعی به نظر می‌رسد، اما به گفته شرکت سازنده، با استقبال بیشتر کاربران از آن و تنظیم دقیق توسط شرکت، این ویژگی می‌تواند بهبود یابد.

اورتوپیا از مرسدس بنز در ارائه و یکپارچه‌سازی ChatGPT با محصولات خود برای مشتریانش پیروی می‌کند. این خودروساز مشهور آلمانی نیز چندی پیش از اضافه شدن ربات گفتگوگر ChatGPT به سیستم چندرسانه‌ای MBUX خود خبر داد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین