با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نگرانی بازیگران Succession از هوش مصنوعی: هویت بازیگران را سرقت می‌کند
عکس : سارا اسنوک
.

« سارا اسنوک » ستاره سریال «وراثت» (Succession) می‌گوید صنعت فیلمسازی در زمینه استفاده از هوش مصنوعی باید «نمونه‌ای» برای صنایع دیگر ارائه کند.

اسنوک در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» به ادامه اعتصاب بازیگران هالیوود (SAG-AFTRA) واکنش نشان می‌دهد که یکی از علت‌هایش اختلاف با استودیو ها پیرامون هوش مصنوعی است.او می‌گوید: «دورنمای بسیار ناشناخته‌ای است. به قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای محافظت شدن احتیاج داریم نه فقط برای بازیگران، بلکه تمامی مشاغل. اگر بتوانیم در رابطه با استفاده از هوش مصنوعی نمونه‌ای برای صنایع دیگر تنظیم کنیم، آن‌وقت اتفاق بزرگی می‌افتد. همه ویدیوهای دیپ فیکی که به سهولت در دسترس‌اند وحشتناک‌اند. آن کسی که ویدیوهای تام کروز را می‌سازد خیلی دقیق است.»

این بازیگر استرالیایی ادامه می‌دهد: «یک کمپانی را تصور کنید که مالک تصویر و صدای شماست و می‌تواند پروپاگاندا ایجاد کند. با هیچ واژه‌ای نمی‌توان توصیف کرد که حضور در اعتصاب چقدر مهم است.»

اسنوک می‌گوید از اعتصاب حمایت می‌کند و از این فرصت استفاده می‌کند تا برای بازی در ۲۶ نقش در تئاتر «تصویر دوریان گری» (The Picture of Dorian Gray) روی صحنه برود. او در بخش دیگری از مصاحبه به این پرسش پاسخ می‌دهد که آیا دلتنگ نقش «شیو» در سریال «وراثت» شده است یا نه: «نه، او هیچ شباهتی به من ندارد. بازی کردنش لذت‌بخش است، اما خوشحالم اگر آن را کنار بگذارم و رهایش کنم.»

«برایان کاکس» بازیگر نقش «لوگان روی» پدر «شیو» در «وراثت» نیز هفته پیش در مصاحبه با «اسکای نیوز» مبارزه بازیگران علیه هوش مصنوعی را یک «مسئله حقوق بشری» نامیده است.

کاکس استفاده از هوش مصنوعی برای تولید ظاهر بازیگران را «سرقت هویت» می‌داند و می‌گوید: «بازیگران جوا‌ن‌تر را در موقعیتی قرار می‌دهند و به آن‌ها گفته می‌شود این کار را بکنید و این کار را نکنید، اما در آن زمان نمی‌دانند در حال اسکن بدن آن‌ها هستند.»

او ادامه می‌دهد: «من را بی‌خواب نکرده، اما نگرانش هستم و تمایل دارم حل شود. به نظر من هوش مصنوعی یک مسئله حقوق بشری است. فقط مشکل یک اتحادیه نیست. در واقع سرقت هویت است. در حال حاضر بسیار بسیار متداول شده.»

چندروز قبل نیز گزارش شد که «اسکارلت جوهانسن» بازیگر فیلم «بیوه سیاه» (Black Widow) مارول از یک اپ هوش مصنوعی (Lisa AI) به خاطر استفاده از ظاهر او برای تبلیغ شکایت کرده است.

منبع: سایت سی‌نما

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین