با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تکامل سریع و ترسناک ویروس کرونا در بدن گوزن‌های سفید!
عکس : تکامل ویروس کرونا در بدن گوزن‌های سفید
.

تینا مزدکی_ منشا SARS-CoV-۲ مرموز باقی مانده‌است، اما جدا از اینکه احتمالاً از گونه دیگری به ما سرایت کرده‌است، این ویروس همچنین ثابت کرده‌است که می‌تواند از ما به پستانداران مختلف دیگری سرایت کند. طبق تحقیقات قبلی، این ویروس ممکن است در حال حاضر در میان گوزن های دم سفید (Odocoileus virginianus) در برخی از مناطق ایالات متحده رایج باشد.

در مطالعه جدید، محققان با نمونه‌گیری از بینی گوزن‌های آزاد در سراسر اوهایو به دنبال عفونت SARS-CoV-۲ بودند. بین نوامبر ۲۰۲۱ و مارس ۲۰۲۲، آنها از بینی ۱۵۲۲ گوزن که در ۸۳ استان از ۸۸ شهرستان این ایالت یافت شده بودند، استفاده کردند.تجزیه و تحلیل ژنتیکی نمونه‌ها عفونت فعال SARS-CoV-۲ را در ۱۰ درصد گوزن‌ها نشان داد و حداقل یک مورد مثبت در ۵۹ درصد از شهرستان‌های مورد آزمایش مشاهده شد.

محققان همچنین نمونه خون تعدادی از گوزن‌ها را برای یافتن شواهدی از عفونت‌های قبلی که با وجود آنتی بادی های خاص نشان می داد، جمع آوری کردند. بر اساس نتایج آنها، آنها تخمین می زنند که نزدیک به ۲۴ درصد از گوزن های اوهایو در مقطعی به SARS-CoV-۲ آلوده شده اند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل ژنومی نشان می‌دهد که حداقل ۳۰ عفونت فعال موجود در گوزن توسط انسان انتقال یافته‌است.

محققان خاطرنشان می کنند که گوزن دم سفید ممکن است به عنوان یک مخزن برای ویروس عمل کند و به طور بالقوه آن را به سایر حیوانات وحشی، دام ها و انسان‌ها سرایت کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین