با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
باشگاه خبرنگاران جوان
باشگاه خبرنگاران جوان
تقویم
چهارشنبه 29 شهریور 1402
Avatar
.
سویه پیرولا وارد کشور نشده است
عکس : سویه پیرولا
.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر سویه جدید بیماری کرونا تحت عنوان پیرولا در ایران شناسایی نشده و این واریانت اولین بار در کشور دانمارک مشاهده شده است. گزارش ها نشان می دهد که سویه پیرولا در چند ایالت آمریکا، اروپا و منطقه مدیترانه مشاهده شده است.به گفته وی میزان مراجعات سرپایی بیماری کرونا حدود ۲۶ درصد و مراجعات بستری نیز ۴۰ درصد افزایش داشته است.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد از مراجعات مربوط به امیکرون و حدود هشت درصد مربوط به بیماری آنفلوآنزا است.

کریمی ادامه داد: در حال حاضر بیماری کرونا در دنیا تمام نشده و توصیه وزارت بهداشت به مردم خودمراقبتی و تزریق واکسن کرونا در صورتی که بیش از شش ماه از نوبت تزریق قبلی گذشته باشد باید نسبت به دریافت این واکسن اقدام کنند.

او بیان کرد: افراد در مکان‌های سربسته و جاهایی که تهویه مناسبی ندارد از ماسک استفاده کنند.

این مقام در انتها گفت: با شروع فصل سرما بیماری آنفلوآنزا هم شیوع پیدا می کند و افراد در معرض خطر و کودکان این واکسن را تزریق کنند. افراد سالمند با فاصله از واکسن کرونا، آنفلوآنزا را تزریق کنند.

در مورد سویه پیرولا و علائم آن می توانید به مطلب سویه جدید کرونا را بیشتر بشناسید علائم پیرولا در سات شات ایکس مراجعه فرمایید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین