با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
DJI آزمایش تحویل کالا با پهپاد در کوه اورست را انجام داد
عکس : DJI آزمایش تحویل کالا با پهپاد در کوه اورست را انجام داد

شرکت چینی DJI موفق‌شده تا برای اولین بار در جهان، آزمایش تحویل کالا با پهپاد در قله اورست را با موفقیت به پایان برساند. در این آزمون، توانایی پهپاد ‌های DJI در زمینه حمل بار بین کمپ‌ها و همچنین حذف زباله‌هایی که کوهنوردان در ارتفاع بیشتر از ۶۰۰۰ متری به جا گذاشته‌اند، آزمایش شده است.

به گزارش سرویس اخبار پهپاد سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو DJI اعلام کرد که پهپاد FlyCart 30 آزمایشی را به پایان رسانده که طی آن، ۱۵ کیلوگرم مخزن اکسیژن و تجهیزات دیگر از پایگاه جنوبی اورست در ارتفاع ۵۳۴۶ متری به کمپی با ۱۷۰۰ متر بالاتر منتقل شده است. همچنین FlyCart 30 با ۱۵ کیلوگرم زباله به پایگاه اصلی خود بازگشته است.

توانایی پهپاد‌های DJI در زمینه حمل بار بین کمپ‌ها و همچنین حذف زباله از دامنه‌های اورست آزمایش شده است.

شرکت چینی DJI موفق‌شده تا برای اولین بار در جهان، آزمایش تحویل کالا با پهپاد در قله اورست را با موفقیت به پایان برساند. در این آزمون، توانایی پهپاد‌های DJI در زمینه حمل بار بین کمپ‌ها و همچنین حذف زباله‌هایی که کوهنوردان در ارتفاع بیشتر از ۶۰۰۰ متری به جا گذاشته‌اند، آزمایش شده است.

DJI اعلام کرد که پهپاد FlyCart 30 آزمایشی را به پایان رسانده که طی آن، ۱۵ کیلوگرم مخزن اکسیژن و تجهیزات دیگر از پایگاه جنوبی اورست در ارتفاع ۵۳۴۶ متری به کمپی با ۱۷۰۰ متر بالاتر منتقل شده است. همچنین FlyCart 30 با ۱۵ کیلوگرم زباله به پایگاه اصلی خود بازگشته است.

به گفته DJI، پهپاد در طول سفر رفت و برگشت خود که در دمای زیر صفر درجه و باد‌های شدید انجام شده، به ارتفاع نزدیک به ۶۲۰۰ متر رسیده و همچنان ۴۳ درصد از باتری آن حفظ شده است.

«کریستینا ژانگ»، مدیر ارشد استراتژی شرکت DJI، در یک بیانیه خبری می‌گوید:

«امکان حمل‌و‌نقل ایمن تجهیزات، لوازم و ضایعات با پهپاد، پتانسیل زیادی در زمینه لجستیک کوهنوردی اورست، ساده‌سازی تلاش‌های مربوط به پاکسازی زباله و بهبود ایمنی برای همه افراد درگیر به‌همراه دارد.»

همانطور که شاید بدانید، انجام این دسته از پرواز‌ها در ارتفاعات بالا بسیار چالش‌برانگیز است، زیرا در این مناطق فشار و چگالی هوا کاهش پیدا می‌کند و پهپاد مجبور است سخت‌تر کار کند تا بتواند بلند شود، بنابراین میزان بار قابل‌حمل یک پهپاد محدود است.

این عوامل همچنین می‌توانند بر پایداری پرواز تاثیر بگذارند و فشار بیشتری به باتری آن وارد کنند. DJI قبلا اعلام کرده بود که پهپاد آن می‌تواند با استفاده از هر دو باتری خود و شرایطی که هیچ باری حمل نکند، تا ارتفاع ۶۰۰۰ متری پرواز کند.

قله اورست که در مرز چین و نپال قرار دارد، هر ساله میزبان هزاران کوهنورد است که قصد دارند به قله آن در ارتفاع بیش از ۸۸۰۰ متری از سطح دریا برسند. بلندترین کوه جهان در سال ۲۰۲۳ میزبان بیش از ۶۶۰۰ کوهنورد موفق بوده و هر یک از آنها حدود ۸ کیلوگرم زباله در دامنه‌ها بر جای گذاشته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین